Třicet let od vzniku se bude slavit ve velkém. Zakladatel kapely Jan Janoušek pozval také například Roháče nebo Tuláky. Slavnostní zavzpomínání se uskuteční už 13. března v kulturním sále v Oloví. Chybět nebude vyprávění o koncertech plných zážitků. „K vidění budou i kroniky kapely Strejdové,“ říká současný kapelník Vladimír Štětina.

Strejdové vznikli v roce 1980. Hráli spolu Jiří Vostatek, Viktor Fiala, Roman Koupil a Jan Janoušek. „Dlouhou dobu jezdili Strejdové Jura a Viki v různých funkcích na dětské tábory. V té době se kolem nás vůbec pohybovalo množství dětí, titulovaly nás vesměs strejdo, a tak nám to už zůstalo,“ vzpomíná zakladatel Janoušek. Ten hudební produkty Strejdů vždy řadil a stále ještě řadí do škatule s názvem moderní trampská muzika.

Jakými všemi změnami Strejdové za třicetiletou působnost prošli, se návštěvníci oslav výročí zcela jistě dozvědí. Přítomní budou kromě členů kapely i další Strejdové. Celkem jich je sedmadvacet. „Jsou to ti, kteří již nehrají a jsou přeřazeni do nehrajících Strejdů. Jde o lidi se vztahem ke Strejdům, již jsou i jinak výjimeční, například svou věrností k nám,“ dodal.