Pouze v pátek zněly v loketském amfiteátru árie ze Smetanovy opery Prodaná nevěsta. Sobotní odpolední představení pořadatelé kvůli dešti zrušili. Stěhovalo se také pěvecké vystoupení z nádvoří hradu. Mozartovo Requiem zazpívali operní sólisté v kostele sv. Václava.

„Je to škoda. Doufáme, že se počasí už umoudří,“ věří Miloš Rybař, který pomáhá Janu Ježkovi s pořadatelstvím Loketského kulturního léta.
Devátý ročník festivalu pokračuje v pátek a v sobotu letošní premiérou. V amfiteátru pod hradem se rozehraje příběh otrokyně Aidy a vojevůdce Radamese z dávného Egypta. Hlavní role zazpívají maďarská sopranistka Csilla Boross a držitel ceny Thálie - italský tenorista Gianluca Zampieri. Kromě operních sólistů dostanou příležitost také někteří zpěváci z loketského sboru Cubitus. Ti se zapojí do sboru. „Zpívat budeme starou italštinou. Není vůbec jednoduché se ji naučit,“ těší se na pěvecký zážitek Kateřina Libichová.

Festival zakončí o víkendu 25. a 26. července Dvořákova Rusalka. „I když ji hrajeme už devět let, stále je ze strany diváků o Rusalku obrovský zájem,“ tvrdí Jan Ježek.

Program festivalu doplní v sobotu 19. července recitál Písně italských mistrů v kostele sv. Václava a o týden později tamtéž houslový koncert Václava Hudečka.