Na ranči Vránov nedaleko Sokolova bylo v sobotu živo, psi ze zdejšího útulku totiž slavili Vánoce. A lidé z regionu na ně nezapomínají. Svědčily o tom dárky, které snad každý z nich přinesl zdejším opuštěným zvířatům. Byly mezi nimi granule, dečky, vodítka, kosti nebo piškoty.

Jednalo se již o třetí Psí Vánoce a zájem lidí je obdivuhodný. „Akci pořádáme hlavně jako poděkování lidem. Pomáhají nám nejen dnes, ale po celý rok. Chodí venčit pejsky nebo třeba sdílejí fotky na sociálních sítích. Děkujeme jim i za dnešní dárečky, protože zejména krmení pro psy používáme pro opuštěná zvířata v dalším roce," řekla Veronika Fazekašová ze záchytného zařízení.

Sobotní odpoledne bylo plné koled a hlavně cvičení i tančení se psy anebo jízdy na koních. Lidé se mohli seznámit i se šesti psy, kteří v útulku momentálně čekají na nového pána. „Nejméně jsme tu měli tři pejsky, průměr je deset dvanáct, čísla se mění stále," konstatovala Fazekašová.

Na závěr vyzvala majitele psů z celého regionu ať si před nadcházejícím Silvestrem zvíře označí, nejlépe telefoním číslem na obojku. "Stačí napsat ho na papírek a přilepit izolepou na obojek, moc nám to pomůže. Majitel mnohdy čeká až se pes vrátí, ale on je u nás v zařízení," dodala Fazekašová.