Velké letní slavnosti připravuje na tento víkend město Krásno. Trhákem sobotního dne budou dvě oblíbené skupiny, Katapult a Těžkej Pokondr. Bohatý program je připravený až do nočních hodin, startuje už ve 14 hodin odpoledne.

„Připravujeme významnou akci pro obyvatele města i okolí. Myslím, že nejvíc se budou lidé těšit na Katapult a Těžkej Pokondr, připravený program bude ale pro všechny věkové kategorie. Zábava bude připravená na hlavním pódiu a v dětském stanu, moderátorem celého dne bude Radek Nakládal. Akce se koná na místním fotbalovém hřišti, zváni jsou samozřejmě i lidé z okolí, nejen místní," informoval starosta Krásna Miroslav Kirejev. Letní slavnosti patří k významným událostem města a jsou zároveň i rozloučením s prázdninami.

V letošním roce přibyla i oslava výročí 80 let od založení zdejší rozhledny. Do budoucna zvažuje vedení Krásna zvýšit kulturní vyžití ve městě, podle starosty je právě rozhledna velkou vzácností města. „Zvažujeme i úpravu místní rozhledny tak, aby ji lidé více navštěvovali. V letošním roce ovšem mohu říci, že patřila mezi oblíbená místa v kraji. Podobné akce, jako jsou letní slavnosti, přivádí do města turisty a my bychom si přáli, aby se cestovní ruch ještě rozšířil," doplnil starosta. Sobotní akce je pro návštěvníky zdarma. Těšit se mohou také na vystoupení bečovské taneční skupiny Cats nebo na žongléra Radima Lůžka.

Klára Čurlinová