Richard Genzer, Michal Suchánek, Ondra Sokol, Igor Chmela a moderátor Daniel Dangl a hudební doprovod Marian Čurko předvedli naprosto dokonalou improvizační souhru, do které se zapojili i samotní diváci. Ti například rozhodli, že herci mají předvést veselý pohřeb v lázeňských Karlových Varech nebo zinscenovat havárii v jaderné elektrárně, za kterou nakonec mohla svačinářka podávající párky. Vše završilo Geňovo ´legendární´ a urputné hádání charakterů svých hereckých kolegů. A ti ho pořádně potrápili. Nakonec Genzer přišel na to, že se protagonisté převlékli za oplzlý ventilek, somálského kuchaře a roztržitého popeláře.

Partička na Bernardu dává tušit, že letošní sezóna bude plná kvalitní zábavy i hudby. Tahákem bude zcela jistě i koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily. „Právě tento druh muziky se do komorního prostředí historického nádvoří statku Bernard výborně hodí," říká jednatel statku Bernard Miroslav Makovička. „Koncert Václava Neckáře bude jistě skvělým zážitkem. Publikum se dočká známých hitovek i starých dobrých šlágrů. Chybět nebudou ani písničky z nejnovějšího alba Mezi svými, které vyšlo koncem minulého roku," řekl s tím, že koncert se uskuteční v pátek 21. srpna.

Ještě předtím však čeká statek velká událost. Tou bude dvoudenní Veletrh tradičních řemesel, na který se o víkendu 19. a 20. června sjedou řemeslníci z celé České republiky, aby ukázali to nejlepší ze svého umění. Konec září by měl naopak patřit vyznavačům silných mašin.