Snímky Štěpána Grygara a Rudo Prekopa nabízí chebská galerie G4. Pedagogové pražské FAMU představují díla posledních let.

Ředitel Galerie 4 popisoval, jak náročné bylo přitáhnout oba výtvarníky na společnou výstavu do Chebu. Kvůli pracovním povinnostem nevyšla výstava v roce 2006 ani v roce 2008. Nakonec se ale příznivci fotografie z Chebu dočkali.

Nemanipulovaná vizualistická fotografie, tak popsal Rudo Prekop snímky. „Je zde k vidění cyklus Reálovek, prostředí bez lidí,“ popisoval.
„Chceme hledat nový pohled na realitu, odkrývat banální věci, kterých by si člověk ani nevšiml,“ řekl Štěpán Grygar.

Štěpán Grygar a Rudo Prekop se poznali blíž právě na FAMU. „Je skvělé, když poznáte člověka, který vidí věci podobně, který vás inspiruje,“ sdělil Rudo Prekop. „A já jsem takhle našel Štěpána. Z toho vlastně vznikla ta idea uspořádat společnou výstavu.“

Zajímavostí bylo, že si autoři snímky, které na výstavu poputují, vybírali navzájem. „Kurátor vám vždy vybere snímky k obrazu svému. Je důležité mít odstup od sebe sama a od svých snímků. Nevadí mi, když mi Štěpán vyhodí deset fotek a až u jedenácté řekne, že je dobrá,“ dodal Prekop. Autoři již v Chebu vystavovali. Také teď se lidem fotografie líbí.

„Jsou zde k vidění vážně zajímavé snímky,“ řekla Martina Sedláčková z Chebu.
Výstava potrvá do 4. července.