Můžete se těšit na pěknou parádu, bohatý program a tolik oblíbenou tombolu. Těmito slovy lákali organizátoři své občany na Ples města Loket a loketských ostrostřelců, který se koná 13. března v prostorách hlavního sálu na hradě Loket. Místo nadšení však vedení města vyvolalo u lidí spíše rozhořčení. A to kvůli předprodeji vstupenek.
„To není možné, lístky jsou už rozebrané. Žádné do předprodeje ani nešly. Ten, kdo asi nemá mezi známými nějakého papaláše, se na ples nedostane,“ zlobí se před pokladnou hradu Loket jeden z místních občanů. Právě zde se měly vstupenky prodávat, ovšem podle vyjádření radnice se do volného prodeje nedostala ani jedna.

„Přestože jsem si pro zastupitele, sponzory a delegaci z partnerského města zablokoval minimální počet vstupenek, došlo, i k mému překvapení, k tomu, že prakticky všechny volné vstupenky byly dopředu „zamluveny“ a do opravdu volného a navíc avizovaného prodeje se nedostalo nic,“ říká starosta města Lokte Jaroslav Hlavsa. Ten se při debatě nad předprodejem vstupenek nebojí použít slova „pohnojili jsme to.“
„Když to řeknu úplně otevřeně, tak ten, kdo nemá známého ve sboru ostrostřelců, nebo obecněji mezi pořadateli, ten nemá lístek. To je samozřejmě průšvih a je to špatně. Za to se musím jako spolupořadatel omluvit, a tímto tak činím,“ omlouvá se Hlavsa.

Ten prý se Sborem loketských ostrostřelců celou situaci již řešil. „Došli jsme ke shodě v tom, že před příštím plesem budeme garantovat jistý počet vstupenek k volnému prodeji a dále doladíme klíč tak, aby první člověk na bráně nemohl skoupit vše. Je to trochu komické – budeme vytvářet fronty, ale je to asi jediná možnost, jak se vyhnout nařčení, že to je jenom pro vyvolené,“ dodává starosta. O samostatné městské plesy v Lokti nebyl v minulosti příliš velký zájem. Proto je město spojilo s místními ostrostřelci, kteří převzali organizační i programovou část plesu do své režie. Úroveň plesů se tím podle Loketských podstatně zlepšila, a vstupenka se tak stala žádaným artiklem.

K. Šujan