Country festival se uskutečnil v sobotu 16. května od 18 do 23 hodin v parku před společenským sálem KASSu Chodov. Program festivalu byl volně přístupný všem návštěvníkům bez vstupného.

Odhadem se sešlo okolo tisícovky milovníků folkové a country muziky. Krátce před zahájením programu zahrozilo vydatnou vodní sprškou počasí, které vyhnalo první návštěvníky a udělalo vrásky hlavně zvukařům. Začátek festivalu už byl opět zalitý sluncem, které jako by prostoupilo i atmosférou celého festivalu.

Folk a country setkání vygradovalo vystoupením Pavla Lohonky Žalmana s kapelou, který příští rok oslaví 40 let hudebního tvoření. Ve více než hodinovém vystoupení zazněly tentokrát i starší písničky, které v pravém slova smyslu již zlidověly.
Jako pohlazení a nostalgická vzpomínka časů Port působilo, když si společně s kapelou zazpívalo i celé hlediště. Na rozdíl od předchozích let vydržela většina návštěvníků i na poslední kapelu, kterou bylo dnes vynikající a stále populárnější chodovské Bodlo. Byla to zdařilá tečka za festivalem skvělé a pohodové muziky všech zúčastněných kapel.

V programu již osmého ročníku festivalu vystoupilo pět souborů : NETŘÍSK,EPY DE MYE, Pepa Štros,HLUBOKÉ NEDOROZUMĚNÍ, Ž A L M A N A S P O L. a Bodlo.Program festivalu již tradičně uváděl Pepa Štross, který předvedl nejen moderátorské kvality, ale v samostatném hudebním bloku ukázal, že UMÍ i řemeslo písničkáře. Za finanční podporu festivalu patří poděkování Městu Chodov a řadě sponzorů.