Na otázky se pro Deník rozpovídal Roman.

Kdy přesně vaše agentura Panic Movements vznikla?

Stalo se tak letos v září.

Kolik vás tedy v organizaci působí?

Momentálně jsme dva. Já a má přítelkyně Radka.

Co pro vás znamená rozjet bookingovou agenturu?

V každém případě je to pro oba z nás velké hobby, a to nás k tomu vedlo.

Samozřejmě vnímáme, že se dost vytrácí duch z hardcore scény, a to hlavně tady v Karlovarském kraji, a proto chceme nějak přispět tomu, aby se nejen u nás v regionu, ale i celorepublikově hrála dobrá a kvalitní muzika.

Přineslo vám toto organizování koncertů již nějaké ovoce?

Navázání komunikace a pracovního vztahu s crustovým vydavatelstvím Alerta Antifascista, které je dnes asi největším pojmem v této scéně.

Měli jsme možnost uspořádat v listopadu dva koncerty pro známou ruskou kapelu Moro Moro Land, která právě vydává na Alertě, a v dubnu se mohou lidé těšit na nový počin od tohoto labelu, americkou kapelu Dead to a Dying World, která vystoupí 11. dubna 2016 v rámci evropského turné v brněnském klubu Bajkazyl,. Stane se tak právě pod hlavičkou našeho bookingu. Mimo této spolupráce se zaměřujeme na českou HC scénu, a to jak na známé, tak i méně známé kapely.

Podle čeho si vybíráte, kterou kapelu kam pozvete?

Jak je vidět na našich stránkách, všechny kapely, které mají zájem hrát pod naším jménem, nesmí být v rozporu s hardcore kulturou jako takovou a naší filozofií. Takže nesmí podporovat žádné z forem útlaku, nesnášenlivosti, vyznání či víry. Největší důraz klademe na to, aby všechny kapely nebyly jakkoliv propojeny s nacistickou ideologií.

Jak taková příprava koncertu probíhá? Jak jste na tom s jeho financováním?

Všude proklamujeme, že jsme DIY booking, tudíž se snažíme dělat akce tak, aby nevznikly velké náklady. Pomáháme si tím například xeroxovanými plakáty nebo online propagací na sociálních sítích a podobně. Je ovšem samozřejmé, že některé akce se neobejdou bez nákladů. Někdy musíme například zajistit zvuk.

Většina našich koncertů je bez zisku. Některé akce, které pořádáme a dokonce jsme již pořádali, jsou rovněž pro benefiční účely. Takže se kapela vzdá veškeré odměny za hraní a celý výtěžek jde právě na danou benefici či charitu.

A na závěr. Máte za sebou i nějaké úsměvné historky?

Ano, měli jsme zkušenost s death metalovou kapelou z Mexika, které jsme pořádali koncert. V té naší krásné zemi se ale nakonec někde ztratila a na koncert nepřijela.