Letecká show, přehlídka užitkových i osobních automobilů, výstava ovoce, zeleniny či květin. To všechno čeká v sobotu na návštěvníky Václavského posvícení v Chodově. „Součástí akce jsou i největší regionální trhy. Lidé se mohou těšit na pestrou nabídku zboží a nejrůznějších dobrot od prodejců z celé České republiky,“ připomenul jednatel Kulturního a společenského střediska v Chodově Mário Hanáček.

Stánky i tentokrát zaplní prostranství ulic Hlavní a Školní, okolí kulturního domu a parkoviště u obchodního domu Družstevník.
„Tam děti naleznou kolotoče a nejrůznější pouťové atrakce,“ zmínil Hanáček. „Trhy potrvají od 9 do 18 hodin,“ upřesnil.

Oproti minulému roku letos organizátoři vypustili výstavu chovatelů a myslivců. „Naši chovatelé se připravují na říjnovou výstavu a myslivci jsou zase na soutěži psů,“ vysvětlil změnu programu jednatel.
„O pejsky ale návštěvníci nepřijdou. Místní kynologové totiž přislíbili, že veřejně ukáží, jak postupují při cvičení psů. Navíc každému zájemci poradí, jakou péči jejich zvíře vyžaduje,“ doplnil.

Velkým lákadlem má být i malý letecký den. „Ukázky leteckého umění na ultralightech jsou připravené na 11. hodinu. Ve vzduchu přímo nad parkem budou k vidění nízké i pomalé přelety a nejrůznější obraty. Lidé se mají určitě na co těšit,“ uvedl Hanáček