Komorní pořad Concertino, pojmenovaný podle stejnojmenné desky, představí už ve čtvrtek 9. května v kostele sv. Jakuba Staršího. Začátek je v 19 hodin.

Pořad Fine Line Concertino tour 2013 slibuje podle pořadatelů jedinečnou atmosféru a uvádí Lenku Filipovou jako kytaristku a zpěvačku, kterou zajímá hudba mnohem víc než hranice mezi žánry. „V pořadu se věnuji klasické kytaře. Zazní ale i úpravy lidových písní, ukázky z mých šansonových písní a na vybraných koncertech uslyšíme i irskou harfu. Žádný z mých koncertů po kostelích se ale neobejde bez písní, které jsou známé z rádia, jako Zamilovaná, Za všechno může čas a… však víte," přiblížila Lenka Filipová.

„Turné po kostelích je už dávno jeden z mých velkých snů. Bude to spojení hudby, krásné architektury, kouzla atmosféry kostelů a umění. Na všechny se moc těším," vzkázala fanouškům.

Vedle Lenky Filipové se na jednotlivých koncertech představí i zajímaví hosté. Jindra Koníř doprovází Lenku na klávesové nástroje a zprostředkovává posluchačům dokonce i celý symfonický orchestr.

Sean Barry se svojí irskou harfou zase dává přítomným nahlédnout do čarovné krásy písní a dokresluje celou atmosféru koncertů.