Máte za sebou zahajovací koncert. Jaký z pohledu pořadatelky byl?

Slavnostní zahajovací koncert začal již tradičně festivalovou znělkou, kterou pro nás složil letošní prezident festivalu pan Václav Krátký. Poté zazpívaly sbory Harmonie, GymsoChoir a Vivat Musica. Hlavním hostem večera byl pěvecký a taneční soubor Moravia Cantat, který ovšem nepřijel z Moravy, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale z německého Stuttgartu. Vybrali ze svého bohatého repertoáru písně a tance pocházející zejména z jižní Moravy cca 17. až 19.století. Největší ohlas měla píseň Vrť sa, dívča.
Na koncertě bylo také pokřtěno CD vítězů pěvecké soutěže Kraslický slavíček 2014. Kmotry CD se stali prezident festivalu Václav Krátký, místostarosta Kraslic Miloslav Poslední a ředitel kraslické ZUŠ František Stůj. K radosti všech posluchačů pak vítězové také zazpívali.
Dalšími účinkujícími byla sopranistka Marie Kyselová, která stejně jako trio ANKAAM zazpívala část svého programu na celostátní kolo soutěže ZUŠ. Duo Cups4Fun se představilo písněmi Lily a Cup Song. Na závěr koncertu zazpívaly všechny sbory jak německy, tak česky a slovensky.

Na kolik dalších koncertů se mohou příznivci hudby těšit a jak bude vypadat konkrétní program?
Letošní festival bude mít pokračování 1. máje, kdy bude mít svůj samostatný koncert Kraslická cimbálovka, 23. května zahraje trio Aleše Vitka, na 20. června chystáme ve spolupráci s tanečním oddělením Reginy Rokové a za sponzorské spolupráce s módním salónem Módně-pěveckou show. V případě příznivého počasí se snad uskuteční i tradiční Taneční podvečer Reginy Rokové. Festival je i letos pestrý a každý si najde to své oblíbené.

Jak tedy bude vypadat závěrečný koncert?
Jak jsem již zmínila, bude se týkat módy a zpěvu. Zpěvačky i zpěváci se tedy představí nejen pěvecky, ale vyzkouší si i modeling. Všichni se už moc a moc těší.

Jste sbormistryní hned několika pěveckých sborů. Co vás nyní čeká a jaký program máte na následující měsíce, léto?
S GymsoChoirem máme za sebou velmi úspěšný Jarní koncert v Sokolově, v klášterním kostele sv. Antonína z Padovy, kde jako hosté vystoupili další studenti sokolovského gymnázia, sbor Harmonie a pěvecký sbor Prvního českého gymnázia z Karlových Varů se sbormistrem Janem Rezkem a kde se pokřtilo první CD vítězů soutěže Gymso Cantat 2014. Kromě akcí Kraslického hudebního jara nás s dětským pěveckým sborem Harmonie čeká celostátní přehlídka dětských pěveckých sborů Světlo za Lidice, která se uskuteční 13. června v Lidicích, a doufám, že budeme přizváni i na koncert pro maminky v ZUŠ Kraslice. Ráda bych touto cestou poděkovala všem našim příznivcům a fanouškům a pozvala je na naše koncerty.