Přírodovědnou putovní výstavu navíc v průběhu tohoto týdne doplní celá řada přednášek a promítání filmů v režii absolventa Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze Libora Votočka.

Právě vědci Libor Votoček a Pavel Kostečka přijeli do Sokolova v pátek odpoledne výstavu uvést. „Na dvou desítkách panelů a ukázkách archeologických vykopávek tato expozice otevírá otázky původu a smyslu přírody a života ve světle nejmodernějších vědeckých poznatků i starověkých posvátných textů. Výstava je otevřena současně s výstavou vánočních stromků, a to denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Výstava končí 14. prosince. Vstup je zdarma," informoval Tomáš Kábrt. „Výstavu doprovází program v podobě promítání filmů a populárně-vědeckých audiovizuálních přednášek v prostorách sboru církve adventistů v Sokolově na Šenvertu v Kraslické ulici 494," doplnil.

Už dnes, v pondělí 8. prosince, je tak veřejnost od 18 hodin zvána na promítání ekologicko-duchovního dokumentárního filmu Život – náhoda, nebo záměr? Témata besed, které se uskuteční rovněž vždy od 18 hodin, jsou ve středu 10. prosince „Původ a význam informace a zákonů ve vesmíru", ve čtvrtek 11.prosince „Jak (ne)dokonalé jsou lidské oko a mozek?" a nakonec v sobotu 13. prosince „Posvátná architektura času".