Nadšení, nevěřícné kroucení hlavou, údiv, ukazování prstem a volání na partnera: pojď sem, to není možné, ta úžasná proměna. Tak nějak to nyní vypadá v předsálí kinokavárny Alfa v Sokolově. Sokolov byl jedním z měst, kam zavítala výstava s názvem Prostě krásná! Ta je pozoruhodná především tím, že ukazuje proměny handicapovaných žen, které prošly rukama vizážistů a fotografů.

„Dvaatřicet dívek a žen ve věku 23 až 72 let si užilo proměny, péči, účesy, líčení i fotografování jako pravé modelky. Díky herci Ladislavu Hamplovi, který je při fotografování doprovázel, vznikly fotografie pro výstavu i kalendář pro letošní rok," přiblížil výstavu ředitel sokolovského MDK Ladislav Sedláček.

Jak upřesnil, smeká klobouk před celou akcí. „Ne každý má takovou vnitřní sílu, aby mohl pracovat s těmito klienty. Ti, co to dokáží, si zaslouží naši úctu," dodal ředitel.
„Je to úžasné a prostě krásné, přesně jako název výstavy. I na fotografiích je vidět, jak si to ty ženy musely užívat. Vypadají šťastně," říká jedna z návštěvnic Linda Klimková.

Projít zkrášlovací proměnou pod rukama zkušené kadeřnice a vizážistky, stát se alespoň na jeden den modelkou, zažít profesionální focení po boku atraktivního mladíka … Některé touhy a přání sdílejí všechny ženy, jen cesta k jejich naplnění může být pro některé snadná, pro jiné takřka nereálná.

„Díky projektu Prostě krásná! se tenhle sen splnil 32 mentálně a zdravotně postiženým ženám z Domova Pramen v Mnichově u Mariánských Lázní. Proměny, radost a nadšení v jejich očích zachytily fotografie, které budou součástí knihy, spolu s příběhy i zážitky těchto dívek a žen," nastínili autoři projektu.

V plánu je i putování výstavy fotografií osobitých modelek po republice a vznik filmového dokumentu, mapujícího průběh projektu. Pomozte splnit i tyto sny! Výtěžek ze všech aktivit je určen na podporu činnosti klientů Domova Pramen. Přispějte na projekt Prostě krásná! prostřednictvím české platformy pro crowdfunding Katalyzátor (www.katalyzator.cz).