Dárek svým skalním fanouškům nadělila punková partička Bubble Bunt ze Sokolova. U příležitosti desátého výročí vzniku vydala CD naplněné osmnácti písněmi, které mapují jejich produkci z let 1995 až 1999. Kdo by si ale myslel, že skladby postrádají autentičnost, tak se mýlí. Nadčasové texty, ale i energické hudební tahy dokazují, že punkový fenomén rebelie lze oživovat i v této době.

O tom svědčí i heslo, kterým muzikanti ozdobili leták doprovázející novou desku: Přes 10 let postojů stabilních proti stávajícímu poměrně silně prohnilému, stále polorudému a sotva přežívajícímu systému, prostě a stručně proti staronovým panovníkům sobeckým.

Hudební dílko s názvem My jsme BB, Vy jen béčka nahrála skupina začátkem letošního roku a vyšlo v nákladu padesáti kusů. I to je důkaz, že jeho smyslem není vydělat, ale hlavně potěšit zaryté vyznavače punkové muziky, která je na desce servírována s nekompromisní otevřeností a bez příkras.
„Kdokoli by měl o cédéčko zájem, může se ozvat. Volat je možné na telefonní číslo 604 361 922,“ upřesnil bubeník Bubble Buntu přezdívaný Špagy.

Současně poznamenal, že kapela postupně zajišťuje dodatečné vydání dalších kusů. „Už se jich prodalo asi sedm desítek. Nejvíce o ně byl zájem při oficiálním křtu v Sokolově, což nás mile překvapilo. Na koncert tehdy přišlo opravdu dost lidí,“ připomenul Špagy.
„No, a teď už mohou jen čekat na platinovou desku,“ zavtipkoval příznivec kapely Daniel Slavík.

Koncert

Kdo v sobotu večer zavítal do kraslického Free clubu, ten mohl Bubliny slyšet naživo. A nejen to. Před publikum se odhodlala i znovuzrozená sestava The Kvič ze Sokolova v čele s punkovou legendou regionu Kódlem.