K zimnímu spánku se chystají Městské sady v Kraslicích. Dechová hudba Horalka se každý rok loučí se sezónou Svatováclavskými slavnostmi. A letošní rok není výjimkou. Třináctý ročník hudební akce odstartuje v 10 hodin přespolní běh kolem Domácího vrchu. Hudební produkce začne ve 14 hodin. Kromě Horalky zahraje DB – Band a 3J. Na místě pak budou mít svůj stánek Lesy ČR s lesní pedagogikou, chybět nebudou ukázky myslivecké kynologie, ukázky dravců. „Během programu se pak návštěvníci mohou těšit i na taneční vystoupení skupiny Dancedate a bude také zpřístupněná věž evangelického kostela. Děti pak budou moci také využít jízdy na koních. Vstupné na Svatováclavské slavnosti je symbolických 50 korun. „Příspěvek poslouží na zkrášlení Městských sadů," říká za pořadatele kapelník Horalky Josef Novotný.

S pestrou paletou hudebních žánrů přichází letošní pouťová zábava v Královském Poříčí. Kromě tradiční jarmareční muziky se návštěvníci mohou těšit i na tvrdší styly, kterým bude vévodit rockové finále v podání plzeňského Kabát revivalu.

Kdo si chce užít skvělý den a dopřát si příjemnou hudební lázeň, neměl by minout tradiční pouť v Královském Poříčí, která se koná v sobotu 19. září na statku Bernard.
Hudební program, prošpikovaný extra tanečními vystoupeními, odstartuje po 13. hodině a nabídne vzhledné defilé mažoretek ze ZUŠ Sokolov. Následovat bude swingová dechová hudba Zlatá pětka z Lokte. Pak opět dostanou prostor tanečníci, tentokrát ze sokolovského souboru Glamour. Po nich od 15 hodin zahraje k tanci a poslechu kapela Kdo má čas, která ze svého širokého repertoáru vybere folkové a lidové písně. O hodinu později vběhnou na nádvoří mladí tanečníci ze skupiny Beat Generation a předvedou nadupanou taneční show ve stylu street dance.
Po tanečních exhibicích přijde na řadu rockový blok, jejž uvede oblíbená partička Generační konflikt. Publikum dále postupně rozpálí kraslická rocková formace s názvem 11:50 a punkrockoví Eternal Fire. Řádně nažhavené publikum dostane ve 20 hodin další nášup, naservírovaný říznou kapelou Kabát revival Plzeň, která do posluchačů napumpuje sérii osvědčených a dobře známých songů od svých slavnějších jmenovců.

Tím ale koncertní maraton zdaleka nekončí. Po malém ohňostroji, jenž ve 22 hodin ozáří oblohu nad Královským Poříčím, vypukne na statku Bernard Dance party v režii DJ Davida Smrže. Noční jízda pro tancechtivé návštěvníky pak potrvá až do půlnoci.

Ani letos nebudou vyznavači turistiky ochuzeni o tradiční Vandr kolem Kraslic.
Jednu z letošních posledních vycházek chystají i turisté. V Kraslicích se uskuteční v sobotu Vandr kolem Kraslic. Začátek je v 9 hodin.Akci pořádá již tradičně Turistický oddíl KČT Kraslice a TJ Tatran Kraslice.

Na účastníky čeká trasa dlouhá 20 km: Kraslice, Hraničná hřbitov, Tři kameny, Jitřenka, Krásná a zpátky do Kraslic. Start je u domu kultury na náměstí T.G. Masaryka mezi 9. až 10. hodinou. Děti se mohou zúčastnit pouze v doprovodu dospělých. Startovné je symbolických dvacet korun.

TIPY NA VÍKEND:

Chodovské posvícení a okresní výstava zahrádkářů. V sobotu 19. září se v chodovském Kulturním a společenském sálu koná Chodovské posvícení a okresní výstava zahrádkářů. K poslechu hraje kapela Žlutičanka, ukázky květin, ovoce a zeleniny pěstované na chodovských zahradách, výstava kaktusů a bonsají, prodej a ochutnávka burčáku a moravských vín, prodej medu, stánkový prodej, ukázky z oboru včelařství, poradenská služba z oboru ovocnářství a pěstování vína. Začátek stanovili pořadatelé na 10. hodinu, konec plánují v 17 hodin.

Koncert kapel Už jsem doma + Zuby nehty. Hrad Loket pořádá v sobotu 19. září koncert těchto dvou kapel. První kapela hraje styl alternative a je z Prahy. Druhá je také z našeho hlavního města a posluchačům nabídne experimental-punk. Startuje se ve 20 hodin.