Revival Fest v Kraslicích se blíží. Uskuteční se už v sobotu 2. července v zahradě kulturního domu. O týden později pak vystoupí se svou více než dvouhodinovou show Pink Floyd revival. Týdenní přestávku navíc vyplní týden plný divadla. Jak vznikl tento nápad a na koho se mohou návštěvníci těšit? Od kolika hodin se bude hrát a jak to bude na místě vypadat?

Mezi již zmiňovanými hudebními akcemi nám připadalo hloupé nechat tak velké pódium jen tak zahálet. Vznikl tedy nápad zrealizovat trochu něco jiného, než by se od nás očekávalo. Volba padla na divadlo. Každý den odpoledne vystoupí na pódiu Divadlo z bedny. Tato vystoupení pořádá Městská knihovna Kraslice. Po každém představení se vše připraví na večerní představení. Všechna začínají v 19 hodin kromě pátku. To bude zahájeno již v 18 hodin. Jedná se totiž o pohádku v provedení DS Trosky, tak aby nám děti nemusely dlouho čekat. Ostatní představení jsou komedie, ve kterých se představí divadelní soubory z Prahy, Ostrova, Mariánských Lázní a Kraslic. Vše se bude odehrávat v zahradě kulturního domu. V případě nepříznivého počasí bude hlediště zakryté. Doufáme, že si Krasličáci najdou čas a přijdou se pobavit.

Přípravy na festival jistě vrcholí. Připomeňte čtenářům, na koho se mohou těšit.
Revivaly kapel Deep Purple, Roxette, Divokej Bill a Guns n´ Roses. Všechny kapely se už těší a my věříme, že si užijeme den plný muziky.

Po dvou hudebních sobotách, a nově i divadelních, se pouštíte vůbec poprvé i do pořádání sportovní akce. Lidé se na sociální síti baví vaším výtvorem – živým stolním fotbálkem. Jak vznikl nápad si ho vyrobit a jak výroba vůbec probíhala?
Kdo nás zná, tak ví, že jsme sportovní nadšenci se vším všudy a sport je nedílnou součástí našeho života (smích).
Na existenci této zábavy nás upozornil známý, který se podobného turnaje již zúčastnil. Usoudili jsme, že by to opravdu mohla být legrace, a začali se shánět po hřišti. Našli jsme i půjčovnu, ale pro naše účely nám nevyhovovaly podmínky pronájmu. Na měsíc se tak z nás stali dělníci v kovovýrobě, a hřiště spatřilo světlo světa. Na sociální síti jsou záběry z provozní zkoušky. Opravdový křest ohněm se uskuteční koncem června. Za starou lékárnou proběhne fotbálkové klání mezi jednotlivými třídami ZŠ na Dukelské.

Chystáte však i první turnaj v živém stolním fotbálku pro veřejnost. Kdy a kde se uskuteční a jak se mohou týmy hlásit?
Turnaj se uskuteční 20. srpna na hřišti v Palackého ulici u bývalého finančního úřadu a hlásit se do něj mohou družstva už teď. Na stránkách www.agentura–on-off.cz, kde jsou všechny důležité informace o turnaji, je tam i formulář, který stačí vyplnit, a pak se ve zmíněný termín dostavit.

Součástí turnaje bude i vystoupení pětice hudebních kapel v čele s Palicí…
O hudební doprovod akce se postarají kapely Liberate s melodickým metalem, ska-punková kapela Rambanbám, rockoví Roadkill, místní zastupuje Najazzlá kapela P.R. a již zmíněná legendární skupina Palice. Na tuto formaci jsem narazil na koncertu Lucie, kde hrála jako předkapela. Jejich vystoupení se mi velmi líbilo, a když jsem v roce 1998 pořádal festival Sbohem prázdniny v Kraslicích, nemohla kapela na této akci chybět. Koncert měl úspěch natolik, že se Palice stala stálým hostem na akcích u nás. Skoro po dvaceti letech přivítáme oblíbené muzikanty a určitě si s nimi zazpíváme jejich hity. Nutno dodat, že kapela hraje v původním složení a se stejnou chutí a nasazením jako tenkrát.