Stovky nadšených lidí tančily a bouřlivě aplaudovaly při sobotním vystoupení kapel ve Stříbrné na Kraslicku. Na zahradě penzionu Márty se totiž konal vůbec první Revival Fest. Samotní pořadatelé neskrývali po skončení akce nadšení, a to nejen nad výkonem samotných českých revivalových formací, ale také nad diváckou kulisou.

„Lidi se dobře bavili. Fest se navíc obešel bez jakýchkoliv konfliktů," řekl spokojeně jeden z organizátorů Tomáš Cvek. Jeho slova potvrzují i samotní návštěvníci. „Paráda. Šlo opravdu o českou špičku. Muzika se mi líbila a před pódiem jsem se pěkně vyřádil," říká jeden z nich, Ondřej Krajník z Kraslic. Přidává se i další.

„Tančila a zpívala jsem celý večer. Úžasná atmosféra mě prostě strhla," popsala své zážitky Angelika, která dorazila na koncert z Kaceřova.
Koncert odstartovala kapela Genesis revival. Lidé se pohupovali do rytmu a zpívali známé hity. Po ní následoval Kabát revival, kterému vysmekl poklonu i frontmen originální kapely Kabát Josef Vojtek. To už se zaplnila plocha před pódiem a návštěvníci ocenili výkon borců z Hradce Králové bouřlivým aplausem. Samozřejmý byl pro ně přídavek v podobě známého hitu Žízeň.

Také avizovaná show členů AC/DC revivalu dostála své pověsti. Do horské vesnice přivezli i zvon, na který hráli při legendární skladbě kapely Hells Bells – Pekelné zvony. Večer pak na poslední tóny AC/DC završil ohňostroj. O co návštěvníci přišli, byl koncert U2 revivalu. Ten se však do Stříbrné vrátí 30. srpna s dalšími kapelami.

„Lidem, kteří navštívili víkendový fest, jsme podepsali vstupenky a srpnový koncert mají za půlku," doplnil Cvek.