Přestože Oldřicha Říhu, zakladatele a člena kapely Katapult, zasáhlo v uplynulých měsících několik tragédií – úmrtí parťáka baskytaristy Jiřího Šindeláře a také bubeníků Tolji Kohouta a Káši Jahna, tak muzikant nepověsil rock´n´roll na hřebík a hraje dál. O tom se budou moci přesvědčit dnes večer návštěvníci loketského amfiteátru, kam Říha zavítá s programem Rockovej mejdan s pomocí přátel.

„Fanoušci mě po těch těžkých situacích přesvědčili svými dopisy a ohlasy o tom, že nechtějí, aby písničky Katapultu zanikly. Proto pokračujeme dál a Katapult by se měl vrátit v plné parádě,“ přislíbil v nedávném rozhovoru Olda Říha. Podle vzpomínkových koncertů, které bývají vyprodané, se zdá, že se rocker rozhodl správně.

Ještě než však dnes večer Říha ´hrábne do strun´, tak si lidé vychutnají i další zajímavé kapely. Program zahajuje v šestnáct hodin odpoledne, kdy zahraje kapela Brutus, která už je na scéně od šedesátých let. Během své kariéry musela působit pod několika názvy, protože tehdejší režim jejich rozverným textům plným různých přirovnání a vtipných narážek příliš nehověl. Brutus to ale neodradilo a tak i v roce 2009 může hrdě psát na plakáty pravá bigbítová kapela. Lidé si tedy užijí jejich písničky jako je Dlažební kostka, Půjdeme spolu do nebe, Indickej čaj a další.

Po osmnácté hodině vystřídá Brutus oblíbená rocková kapela Mash, která už má na kontě několik alb a vždy je zárukou kvalitní koncertní show. Ne náhodou si Mash často vybírají jako hosty koncertů i ty největší tuzemské kapely.

Milé překvapení pro všechny fanoušky bigbítu bude nepochybně i karlovarská legenda Proměny, která rozjede svou rockovou káru ve dvacet hodin. Sestava Proměn si vždy dokázala udržet osobitou tvář a ne náhodou patří mezi rockery k vyhledávaným kapelám.
A po Proměnách už se fanoušci dočkají Oldy Říhy a hitů, které často zlidověly.