Rockové sady v Kraslicích, které se uskuteční už 6. srpna, se blíží. Tak jaké budou?
Výběrem kapel se zabývám celý rok, po skončení aktuálního ročníku Rockových sadů si dám chvilku pauzu. Mezitím mi chodí plno mailů a nabídek kapel, které chtějí hrát na Rockových sadech, a já doufám, že ten výběr kapel je i letos opět zajímavý. Příští rok máme 15. výročí, a tak doufám, že přijde hodně lidí, abych na 15. ročník mohl pozvat něco hodně atraktivního.

Program letošního ročníku je napěchovaný kvalitní muzikou a zahraničními hosty. Co k nim můžete říct pro nezasvěcené?
Spolupracuji delší dobu s německou agenturou z Berlína, která zastupuje hodně světových kapel, například i Omegu. My spolupracujeme v rámci mých finančních možností. Letos jsme se domluvili na vystoupení kapely ELA. To je německá rocková zpěvačka, která má kolem sebe muzikanty ze známých kapel – Ralpf Stoney Spitznagel-kytara (Stormwitch), Axel Mackenrott-kláves (Masterplan), Michael Kasper-bicí (Stormwitch), Kristian Kolb (basa), Roland Bebbes Seidl (doprovodné vokály). Kapela jede turné po Německu a u nás má dva koncerty. Jeden z nich v Kraslicích.
Další hvězdnou kapelou je například kapela Crystal Palace. Ta mě hodně překvapila. Poslechl jsem si jejich dvě poslední desky, viděl jsem několik živých ukázek z koncertu. Nechápu, že tato kapela hraje někde v ústraní. Je to progresivní muzika. Silné melodie, vynikající kytarová sóla. Celkově prostě skvělé, ale to musí fanoušci Rockových sadů posoudit sami.

V městských sadech vystoupí i Vilda Čok a jeho Bypass. Jak vznikla spolupráce s ním? To bude asi jízda?
Vilda je úžasný člověk. Před pár lety jsem se s ním potkal na festivalu v Sokolově. Trochu jsem ho vyzpovídal. On mi potom dal jeho v té době poslední CD Černoška s největšíma kozama a napsal mi tam telefon. Řekl mi, až budeš chtít, tak zavolej. Tak jsem zavolal a bude tady s kapelou Bypass. Muzika plná energie, tentokrát představí svou novou desku Zbožňuju Tvou Buchtu.

Na domácí půdě se představí i kraslická kapela Object, kde zpívá váš syn. Letos slaví už patnáct let. Vzpomenete si na jeho hudební začátky a jak byste zhodnotil jejich účinkování dnes?
Tak to je zajímavá story. Já jsem od malička žil muzikou. Hrál jsem 7 let na housle, trumpetu, potom jsem začal kytaru. Založili jsme kapelu, hrál jsem i na basu. Doma hrála muzika pořád. Lukáš nikdy nechodil do hudebky, jenom poslouchal, co jsem si doma pouštěl. Uspořádal jsem v roce 1999 v Kraslicích festival Sbohem prázdniny. Potom jsem odletěl na dva roky do USA a jednoho dne, když jsem volal domů, mi Lukáš řekl: Tati, já mám kapelu a zpívám. To mu bylo necelých 18 let. Nebýt toho, Rockové sady by dnes nebyly. Jsem s kapelou od jejích začátků a dnes si myslím, že patří k tomu nejlepšímu v regionu. Bohužel styl, který prezentují, se těžko prosazuje na naší hudební scéně. A letos už je to 15 let.

Při Rockových sadech bude Object výročí také slavit. Na co se mohou fanoušci těšit?
Mohou se těšit na nové skladby, které připravují na nové CD. Přijede Nikola, moje dcera, která také zpívá, společně se svým manželem Lukášem, který hraje na klávesy. Společně zahrají předělávky od známých světových kapel. Jako host si zahraje mladý nadějný bubeník Honza Kukal a jeden z nejlepších českých kytaristů Honza Kirk Běhunek.

Jak dlouho trvaly přípravy na letošní ročník a na co vy osobně se nejvíce těšíte?
Přípravy prakticky probíhají celý rok. Těším se na obě německé kapely, které jsou hodně kvalitní. Moc se těším na Dark Gamballe, Wishmasters, kapelu, která hodně připomíná Nightwish. Nějaký čas také fungovali jako revival Nightwish. A samozřejmě na Vildu Čoka. Ale dá se říct, že se těším na všechny zúčastněné kapely.

Jaké zázemí bude čekat na fanoušky?
Velkoplošné stany pro návštěvníky, pivní soutěž, možnost stanování v areálu.

Kdy začne předprodej vstupenek? Kde si je možné je zakoupit?
Předprodej už je zahájen. Vstupenky se už nyní dají koupit na www.vstupenka.net. Vstupenky budou také na tradičních místech v Kraslicích, jako je infocentrum a místní tabák. Jsou již také k dispozici v infocentru v Sokolově.

Co byste vzkázal těm, kteří ještě s účastí na Rockových sadech váhají?
Vím, že akcí je v našem okolí spousta, a já budu rád, když festival přijede podpořit dostatek lidí a já budu moct pokračovat i příští rok. Budu se na vás těšit, slibuji kvalitní porci muziky.

Rockové sady 2016:

Kapely:
ELA-rock-Německo
Vilém Čok a Bypass-rock Praha
Crystal Palace-progressive rock –Německo
Dark Gamballe-crossover-Vyškov
Seven-metal progresive-České Budějovice
Object a hosté-Prog.metal-Kraslice
Wishmasters-Symphonic-metal-Upice
Kelwin-Heavyhardrock-Dambořice
Extaze-heavymetal-KV
J-Ellite-hardrock-Luby
Abyss-metal-Kdyně
In The Shadows-power-trash-Nejdek