„Výběr kapel je letos opět zajímavý. Spolupracuji s německou agenturou z Berlína, která zastupuje hodně světových kapel, například i Omegu. Letos jsme se domluvili na vystoupení kapely ELA. To je německá rocková zpěvačka, která má kolem sebe muzikanty ze známých kapel – Ralpf Stoney Spitznagel – kytara (Stormwitch), Axel Mackenrott – klávesy (Masterplan), Michael Kasper – bicí (Stormwitch), Kristian Kolb (basa), Roland Bebbes Seidl (doprovodné vokály). Kapela jede turné po Německu a u nás má dva koncerty. Jeden z nich právě v Kraslicích," řekl pořadatel akce Jan Zmrzlý s tím, že další hvězdnou kapelou je například kapela Crystal Palace. „Ta mě hodně překvapila. Poslechl jsem si jejich dvě poslední desky, viděl jsem několik živých ukázek z koncertu. Nechápu, že tato kapela hraje někde v ústraní. Je to progresivní muzika. Silné melodie, vynikající kytarová sóla."

Hostem Rockových sadů bude i Vilda Čok a jeho Bypass. „Před pár lety jsem se s ním potkal na festivalu v Sokolově. Trochu jsem ho vyzpovídal. On mi potom dal jeho v té době poslední CD Černoška s největšíma kozama a napsal mi tam telefon. Řekl mi, až budeš chtít, tak zavolej. Tak jsem zavolal a bude tady s kapelou Bypass. Jeho muzika je plná energie, tentokrát představí svou novou desku Zbožňuju Tvou Buchtu," pokračoval Zmrzlý.

Na domácí půdě se představí i kraslická kapela Object, která letos slaví patnácté výročí. Při festivalu zazní skladby z nového CD. „Jako host si s nimi zahraje mladý, nadějný bubeník Honza Kukal a také jeden z nejlepších českých kytaristů Honza Kirk Běhunek," prozradil pořadatel.

A kdo všechno tedy při Rockových sadech vystoupí? Bude to ELA-rock-Německo, Vilém Čok a Bypass-rock Praha, Crystal Palace-progressive rock –Německo, Dark Gamballe-crossover-Vyškov, Seven-metal progresive-České Budějovice, Object a hosté-Prog.metal-Kraslice, Wishmasters-Symphonic-metal-Upice, Kelwin-Heavyhardrock-Dambořice, Extaze-heavymetal-Karlovy Vary, J-Ellite-hardrock-Luby, Abyss-metal-Kdyně, In The Shadows-power-trash-Nejdek.