Fanoušci, kteří věřili, že i přes problémy v souvislosti s koronavirem o oblíbený festival nepřijdou, se dočkali, a po roce si znovu v Městských sadech užijí kvalitní rockovou i metalovou muziku pod širým nebem.

„Rockové sady jsou plnoleté. Je to kus života, jako když dospěje dítě. Myslím, že i letos je výběr je pestrý,“ říká pořadatel Jan Zmrzlý.

Přijedou například Funky terrorist z Chebu, Diversity z Mostu nebo instrumentální progresivní muzika Symmerya z Pardubic. Na své si přijdou i fanoušci melodického metalu, které potěší kapela Salieri. S mixem doom metalu a folkloru přijedou moravští Silent Stream of Godless Elegy. Novou desku Starving Paradise představí místní stálice Object, skupina, která nechyběla na žádném ročníku. Dorazí i slovenská black metalová kapela Ramchat a na závěr vystoupí dvě místní cover kapely 11:50 a Return. Hlavním tahákem sobotního večera ale budou legendy Progres 2 a Motorband.

„Tahounem Motorbandu je Libor Máča Matějčík a přes všechny problémy žene kapelu stále dál. V sestavě se poprvé v našem regionu představí nový kytarista ze Sokolova Vojta Brázda. Progres 2 je česká legenda, takoví čeští Pink Floyd. Kapela hraje už přes padesát let, nyní v sestavě Pavel Váně, Miloš Morávek, Pavel Pelc, Roman Dragoun a Zdeněk Kluka.To hovoří za vše,“ zdůrazňuje Jan Zmrzlý.

Dlouho nevěděl, zda se v letošním roce vůbec Rockové sady uskuteční. „Když povolili 500 lidí, rozhodl jsem se, že to zkusím. Měl jsem málo času, musel jsem jednat. Zrušil jsem pátek s kapelou Krucipüsk a nechal jsem jenom sobotu. Plno sponzorů odřeklo, doufám tedy, že mě fanoušci nenechají ve štychu a přijdou mě podpořit,“ říká.

Na místě čeká na příchozí nejen kvalitní muzika, ale také dobré pivo i jídlo. Pro případ nepříznivého počasí budou v areálu velkoplošné stany. Přespolní si mohou v sadech postavit stany své.

Vstupenky jsou v předprodeji v Sokolově v Městském domě kultury, v Kraslicích v informačním centru nebov tabáku naproti kostelu. Je dokonce možné objednávat vstupenky i prostřednictvím SMS, a to na na telefonu 602495306. Vstupenky potom budou na jméno u vstupu za předprodejní cenu. Místem koncertu jsou Městské sady a startuje se ve 13 hodin.