A poctivé přípravy právě finišují, v sobotu kapela začíná prvním letošním ´vánočákem´. A že je o ně velký zájem, dokládá fakt, že jich letos mají v plánu celkem devatenáct po celé republice. Roháči vyrážejí na obvyklá a známá místa, ale také tam, kde ještě se svým tradičním vánočním koncertem nebyli. „Zahajujeme v kostele ve Stříbrné, kde zahrajeme pro Nadační fond Ještěřice. Stříbrná je letos zařazena nově, stejně jako například Spálené Poříčí,“ uvedl kapelník Roháčů Ríša Melichar. Z pravidelných míst se pak muzikanti vydají například do Chlumu Svaté Maří, Plzně, Karlových Varů či Teplé, z těch vzdálenějších se na ně těší třeba ve Zruči nad Sázavou.

I letos si na některé koncerty pozvou na pódium hosty. „Jsme velmi potěšeni, že hostem sokolovského koncertu bude kytarový virtuos Štěpán Rak,“ prozradil kapelník. V Horním Slavkově v koncertním sále Pluhova domu si s kapelou zazpívají děti ze sborů Melodie a Harmonie.

Vánoční koncerty Roháčů jsou v posledních letech ryze vánoční, na klasický roháčský repertoár už nezbývá místo. A nebude tomu jinak ani letos. Těšit se posluchači mohou i na dvě novinky. Tu první pro kapelu složil jejich kamarád a bývalý Roháč Vojta Kiďák Tomáško a druhá je do češtiny upravená méně známá slovenská koleda. O překlad se postarala jedna z roháčských zpěvaček Olča Mašková. Ta se stejně jako ostatní na koncerty těší.

„Těším se moc a zároveň se děsím, jak to zvládneme. Ale mám obrovskou radost, že je o náš vánoční program pořád tak velký zájem. Dá se říct, že čím dál větší. To je motivující, zase máme dvě nové koledy a to mě na tom baví, že nás ten zájem nutí pořád pracovat,“ uvedla.

Bližší informace o koncertech najdete na webu Roháčů i fb profilu.

Vánoční koncerty Roháčů 2017
25.11. Stříbrná
1.12. Zruč nad Sázavou
2.12. Klenová
3.12. Sokolov
5.12. Plzeň
7.12. Vintířov
8.12. Mariánské Lázně
9.12. Spálené Poříčí
10.12. Chlum Svaté Maří
12.12. Horní Slavkov
15.12. Karlovy Vary
16.12. Loket
17.12. Manětín
19.12. Bělá nad Radbuzou
22.12. Útvina
26.12. Abertamy
27.12. Radošov
28.12. Horní Blatná
29.12. Teplá
www.rohaci.cz