VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sbor Zvonek oslavil koncertem kulaté narozeniny

Sokolov – Pěvecký sbor Zvonek ze Sokolova slaví v těchto dnech třicet let své existence. Vznikl tedy v roce 1986 a během jeho existence se ve sboru vystřídali dva sbormistři, a to Václav Zeman a po něm František Steinfed. V současné době vede sbor sbormistryně Andrea Plachá, která převzala pomyslné kormidlo před deseti lety. Ta Deníku poskytla rozhovor.

22.3.2016
SDÍLEJ:

SOKOLOVSKÝ pěvecký sbor Zvonek. Foto: repro Deník

O víkendu jste slavili již 30 let své existence. Tak jak jste si oslavu užili?

Naplánovali jsme výroční koncert, který se konal v sobotu v divadle MDK v Sokolově za účasti bývalých, současných a možná i budoucích učitelů a žáků, kteří se všichni společně zapojili do koncertu. Vystoupení se povedlo a nostalgicky se zavzpomínalo na bývalé dva sbormistry a celé období sboru až do současnosti.

Zvonek má za sebou nespočet koncertů. Jaké máte cíle do dalších let?
Mým cílem je rozšířit zájem o sborové zpívání mezi dětmi a zvýšit počet žáků ve Zvonku včetně chlapců. Nadále se zúčastňovat sborových soutěží nejen v České republice, ale zvláště pak v zahraničí. Tradiční soutěží je Mezinárodní festival sborů v belgickém Neerpeltu, kde se Zvonku historicky daří a vždy si odváží úspěch v podobě získání zlatého pásma.

Máte dostatečný zájem o účast ve vašem sboru ze strany dětí?
Zájem ze strany dětí mimo ZUŠ není dostatečný. Nábor provádím osobně po sokolovských základních školách. Příchod dětí do Zvonku je taktéž přirozeně zabezpečen postupem z přípravných sborů Cvrčci a Kolibříci v rámci ZUŠ Sokolov.

Můžete udělat bilanci sboru a jeho existence za těch 30 let?
Za dobu své 30leté existence byl sbor veden třemi sbormistry, Václavem Zemanem, Františkem Steinfeldem a mnou, Andreou Plachou. Velice si vážím působení svých předchůdců, zejména pana Františka Steinfelda, u kterého jsem ve sboru vyrostla a nechala se inspirovat jeho prací a úžasnou muzikalitou, kterou rozdával všem kolem sebe.

Vy jste sbormistryní už deset let. Jaké to pro vás bylo období?
Nejtěžší pro mne bylo na úplném začátku převzetí sboru po panu Steinfeldovi, s čímž mi pomáhal. Jistotu jsem získala při studiu sbormistrovství na UJEP v Ústí nad Labem za podpory současného ředitele ZUŠ Sokolov pana Romana Švancara.

Kde bude Zvonek možné v nejbližší době vidět? Jaké festivaly chcete navštívit se sborem?
Na konci června pořádáme v klášterním kostele závěrečný koncert všech sborů. Ráda bych na podzim se sborem navštívila festival Jirkovský písňovar a třeba nás opět pozvou k reprezentování kraje Světlo za Lidice, Kulturní léto v Senátu ČR.

Kde Zvonek například účinkoval?
Již dříve předeslané koncerty a přehlídky Světlo za Lidice, Kulturní léto v Senátu, společný koncert s Bárou Basikovou, již tradiční vystupování na statku Bernard v Královském Poříčí a další mnohé akce pestře se lišící svým prostředím a návštěvníky.

Jaký repertoár zpíváte na společenských akcích? Liší se nějak od toho, co zpíváte na festivalech?
Repertoár se liší tím, že soutěžní festival má povinná kritéria a společenská akce se odvíjí od dané struktury pořadatele. Obojí má svá kouzla a dokážeme si jich náležitě užít.

Kam v současnosti směřuje sbor Zvonek? Jaká je jeho budoucnost?
Předpokládám, že Zvonek bude pokračovat po vyšlapané cestě a nadále bude přitahovat děti všech věkových kategorií sokolovského regionu ke sborovému zpívání.

Co si na vašem sboru nejvíce považujete?
Uchvacuje mě velká otevřenost dětí k učiteli, sdílení společných zážitků, soudržnost dětí, a pokud se účastníme zahraničního festivalu, tak i velké vlastenectví. Kuriozita na můj účet se udála na soutěži, kdy mě oslovil hostes otázkou: „Kdo je vaše sbormistryně?", což způsobil můj mladistvý vzhled korespondující s nejstaršími členkami sboru. Na cestě na Slovensko byla položena otázka: „Paní učitelko, už jsme v Německu?" A další často nepublikovatelné příhody.
(šmu, jid)

Autor: Redakce

22.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče: , - e-mailem: kamila.kazda@kh-czechia.cz, , Kontaktní osoba: Kamila Kazda, , Upřesňující informace:, , Popis pracovního místa:, - provádět pravidelné denní kontroly a prohlídky svěřeného úseku elektrozařízení,, - vést denní / týdenní / měsíční záznamy o technickém stavu svěřeného úseku,, - kontrolovat a zacházet s technickými prostředky tak, aby nedocházelo vlivem nesprávné obsluhy k jejich nadměrnému opotřebování nebo poškození,, - případné závady okamžitě odstranit / pokud je to technicky a časově možné/,, - v případě, že je závada závažnějšího charakteru, je povinen pracovník ihned projednat další postup s vedoucím provozní údržby, , - podílet se na sestavování plánu zimní odstávky provozu,, - dle plánu hotovostí držet pohotovost v určeném termínu a v případě poruchy se snažit o co nejrychlejší a nejúčinnější provedení opravy elektro, popřípadě i strojního či jiného zařízení, , Požadujeme:, - flexibilita, odpovědnost a samostatnost, - komunikační a organizační schopnosti, - znalost čtení výkresové dokumentace, - týmový hráč, tvůrčí a inovativní myšlení, - vyhláška 50/78 Sb., § 5 a více, - USO/SO, USO s maturitou , , Nabízíme:, - dovolenou dle odpracovaných let, - příspěvek za splnění pracovního fondu, - prémie, , Pracovní doba: 3 směnný provoz, , Místo výkonu práce: 35735 Chodov, Vintířovská 1157. Pracoviště: Kh czechia s.r.o., Vintířovská, č.p. 1157, 357 35 Chodov u Karlových Var 1. Informace: Kamila Kazda, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 20 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič/skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob hlášení uchazečů:, - telefonicky: 736 612 304, , Kontaktní osoba: Lucie Hejpetrová, 736 612 304, hejpetrova@petrolub.cz, , Upřesňující informace:, , Požadujeme:, - řidičský průkaz sk. B, min. praxe v řízení 3 roky, - spolehlivost, komunikativnost, , Náplň práce: - příprava a rozvoz zboží , , Nabízíme: , - po zapracování zvýšení platu , - příjemné pracovní prostředí v rodinné firmě, - možnost pracovního postupu , , Pracovní doba: od 7:00 hodin - 15:30 hodin, , Místo výkonu práce: Chebská 53, 356 01 Sokolov. Pracoviště: Petrolub s.r.o., Chebská, č.p. 53, 356 01 Sokolov 1. Informace: Lucie Hejpetrová, +420 736 612 304.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 18 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pracovník v šicí dílně - pomocné šičky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Způsob hlášení uchazečů: , - e-mailem - m.walterova@lasting.eu (www.lasting.eu), - telefonicky: 722 948 112, 608 270 763, 355 327 543 p. Walterová, p. Jungová 7:30-15:00h., - osobně 8:30-11:00 hodin, , Upřesňující informace:, Požadujeme:, - praxe cca 1 rok, NUTNOST aspoň minimální znalosti šití., - výhodou praxe v šití, - možnost zaučení v oboru, , Nabízíme:, - práce v příjemném prostředí , - možnost domluvy ohledně pracovní doby, - příplatek na dojíždění, - 5 týdnů dovolená , , Zájemci o šití z jiných okresů zajistíme odvoz a nebo příplatky na dojížděni i zajistíme ubytování. , , Pracovní doba:, - ranní směna 6:30-15:00 hodin ( lze se domluvit i na úpravě prac. doby), možnost i na zkrácený úvazek 30 hod./týden, , Místo výkonu práce: Mánesova 1770, Sokolov. Pracoviště: Lasting sport s.r.o., Mánesova, č.p. 1770, 356 01 Sokolov 1. Informace: Marta Walterová, +420 352 628 313,608 270 763.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 13 000 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky Miroslav makovička 777 167 324 Po-Pá 10:00-16:00 hodin, - e-mailem: makovicka@statek-bernard.cz, , Pracovní doba: dle domluvy, , Místo výkonu práce: Statek Bernard, Šachetní 135, Královské Poříčí, 357 41. Pracoviště: Správa pamětihodností s.r.o., Šachetní, č.p. 135, 356 01 Sokolov 1. Informace: Miroslav Makovička, +420 777 167 324.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Taková byla Carlsbad Classic rallye
93

OBRAZEM: Taková byla Carlsbad Classic rallye

Videosouhrn 16. července 2018

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Kraj usiluje o obnovení balneologického ústavu

Karlovarský kraj - S odborníky na lázeňství a balneologii se sešli představitelé Karlovarského kraje a diskutovali na téma strategického směřování obou odvětví v regionu.

Roztančili loketské náměstí v africkém rytmu

Loket – Opravdu nevšední podívaná se naskytla všem, kteří zavítali v sobotu odpoledne na loketské náměstí.

Železného hasiče měly i děti

Mnichov – Dobrovolní hasiči z Mnichova pořádali v sobotu hasičský víceboj simulující ostrý zásah s dýchacím přístrojem.

Chcete pracovat? Volných míst je tolik, že by to neměl být problém

Karlovarský kraj - Pokud chce někdo opravdu pracovat, tak teď je pro to nejvhodnější doba a v podstatě by to neměl být problém.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT