Zahájení kulturní sezony tentokrát Loket chystá ve velkém stylu. První vlaštovkou bude už dnešní přednáška o Antonu Gnirsovi v městské knihovně. Od pátku se pak návštěvníci mohou těšit na koncerty domácích i světových kapel a v sobotu se navíc centrum města promění hned ve dvojnásobné středověké tržiště. Tam si návštěvníci budou moct na vlastní kůži vyzkoušet techniky středověkého vyrábění.

„Sezonu v amfiteátru zahájí koncert trojice českých kapel MIG 21, Wohnout a Vypsaná fixa. Komu by tito interpreti do vkusu nesedli, může místo toho zvolit paralelní koncert Tonyho Ducháčka a Garage v Rytířském sále na hradě," zve návštěvníky do Lokte radní Petr Zahradníček. V sobotu program v deset hodin dopoledne zahájí výstřel ostrostřelců. „Kromě klasického jarmarku se šperky, keramikou nebo textilem se v sobotu u radnice otevře také tržiště, kde se především děti budou moct doslova vrátit do středověku. Vyzkouší si práci kováře, caletníka, mincíře nebo praní na valše. Odvážnější mohou na vlastní kůži zkusit také vsazení do klády," doplnil místostarosta Rudolf Flaška.

Po celý den poběží na náměstí program v podobě soutěží, koncertů a vystoupení dětí z mateřské a základní školy. Prezentovat se budou také partnerská města Lokte – Bischofsgrün a Illertissen, který již tradičně přiveze preclíky, pivo a bílé klobásky. „Večer pak celodenní program vyvrcholí dalším koncertem v amfiteátru. Vystoupí britská legenda Genesis. Alternativou bude divadelní představení Skandál v Lokti na hradě," uzavřel starosta Zdeněk Bednář.