Předškoláci z Karlovarského kraje mají za sebou další úspěšný ročník nesoutěžního festivalu Sokolovská mateřinka. Na prknech sokolovského Městského divadla se představilo dvě stě dětí. Hostem byla i mateřská škola z německého Oelsnitz. K vidění byla taneční, hudební, sportovní, ale například i výtvarná vystoupení.

Pořadatelem Sokolovské mateřinky je Mateřská škola Barevný klíček ze Sokolova. Cíl projektu je podle organizátorky Vlasty Kaiserové jasný. Předávat si zkušenosti s ostatními školkami.

Oblastní kolo zahájili organizátoři už v ranních hodinách generální zkouškou. Odpoledne pak mohli představení zhlédnout diváci.
Vystoupení si připravovaly jednotlivé mateřinky samostatně. Práce s dětmi není podle Kaiserové příliš náročná. „Pracujeme s předškoláky každý den, takže víme, co je baví, na co se můžeme zaměřit,“ sdělila. Nadšení neskrývaly i samotné děti. „Je tu spousta kamarádů. Diváci nám hodně tleskali, to se mi líbilo,“ řekl šestiletý Tomáš.

MŠ Barevný klíček pořádá nesoutěžní festival díky podpoře sponzorů. Zády se neotáčí ani samotné město Sokolov a Karlovarský kraj.
Součástí přehlídky je i výstava dětských prací. Ta bude v prostorách divadla přístupná kromě soboty a neděle až do 2. dubna.