Hudební formace oslaví první kulatiny jako support před pražskou kapelou z Hanspaulky TATA BOJS.
„Využijeme této příležitosti a slízneme smetanu přímo v zámeckém parku v Ostrově v pátek od 19 hodin. Jako první nám totiž budou gratulovat samotní TATA BOJS s pořádným mrkvovým dortem ve tvaru zajíce," zve fanoušky frontman kapely Eduard Bartůšek.

Zajíc Company mají za sebou poměrně zdařilou historii. V komerčním rádiovém éteru na kapelu moc nenarazíte, jde spíše o alternativní popovou hudbu. O jejich poslední desce s názvem Učesaný zvuk (2008) se mluvilo jako o vynalézavém popu 21.století. České texty, propracované aranže a zdařilá kompozice mají u kritiky slova chvály. Více v rozhovoru s Eduardem Bartůškem.

Zajíc Company budou slavit 10 let. Na co se mohou návštěvníci těšit?
Vcelku to bude normální oslava, kde zazní naše písně. Můžu však dopředu prozradit, že hudebníci na pódiu nebudou vidět, a návštěvníci tak po celou dobu budou muset poznat, kde který muzikant na pódiu stojí. Bude to taková hra na honěnou, ale bude stát za to. A kdo s námi tuhle hru nebude chtít hrát, může sledovat na pódiu projekci k jednotlivým písním. Hlavním gratulantem by měli být samotní TATA BOJS. Uvidíme, jestli nás i oni na pódiu najdou.

Kapelu v regionu tak často už vystupovat nevidíme. Čím to?
Máte pravdu. Už tak často nehrajeme. Pro nás je nadpozemský výkon objíždět každý víkend kluby v regionu. I když pořád je tu kde hrát. Spíš si vybíráme ty lepší koncerty. Kde víme, že budeme hrát před známou kapelou, bude tam dobrý zvukař a přijdou hlavně lidi. Možná to zní samolibě, ale když tohle vše máme, zní naše kapela perfektně a má to tu pravou energii. Sázíme prostě na dobré promotéry v kraji, jako je Agentura Vlny, Muller production, kteří vždy umí naši hudbu zakomponovat před známou kapelu.

Jaká byla vaše letošní hudební festivalová sezóna?
All inclusive. Letadlová doprava do Bulharska, šnorchlování, opalování, jízda autem předpisově v Itálii, teplotní čtyřicítky, ztráta klíčů od auta v Jadranském moři, stanování, vodácká odysea. Léto krásný a hlavně krátký. Spíš si to užíváme v klidu s rodinami a milenkami na jachtě v maďarském Balatonu, tam máme i nejvíc fanoušků.

Poslední deska vyšla v roce 2008 s názvem Učesaný zvuk vlastním nákladem. Je to docela dlouhá doba, chystáte něco nového?
Deska Učesaný zvuk byla hodně vyčerpávající práce. Myslím, že se to podepsalo v následujících letech, kdy někteří naši kamarádi postupně opouštěli naši vesmírnou loď. Dlouho si pak člověk zvyká na to, že na jednom pódiu už není sedm, ale čtyři poslední nadšenci, kteří se ještě nějaký čas budou snažit najít recept, jak zamíchat kartami v českém showbyznysu. Z 80 % máme hotový nový singl k písni Levitační, ale při dnešním konceptu prodeje CD na trhu se k výrobě lisované placky už neženeme. Jsme schopni si vše nahrát sami a propagovat svou hudbu na internetu. Hudba nás neživí, takže vše děláme na pohodu.

Jako předskokani známých skupin máte zkušenost i s vystoupením před TATA BOJS?
Samozřejmě. Bylo to v Krásně U Divočáka v roce 2008. Myslím, že tenkrát to byl hodně pohodový koncert. Obohatili jsme naše vystoupení smyčcovým kvartetem z Plzně. Po vystoupení k nám přišel Milan Cais z TATA BOJS, který pochválil naši produkci, což vždycky potěší.