V městech a obcích na Sokolovsku bude o víkendu živo. Slétnou se totiž do nich čarodějnice. Na návštěvníky rejů čekají bohaté doprovodné programy. Chybět nebude ani ohňostroj.

Rej se v pátek 29. dubna uskuteční v areálu zdraví v Rotavě. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Během něj se od 16.30 hodin představí šermíři ze spolku Savioli a Ohnivé divadlo Ignis. „O hudební produkci se pak postará místní rocková skupina Ulice,“ zve návštěvníky vedoucí rotavského kulturního a informačního centra Hana Mašková.

Čarodějnický rej se pak v sobotu uskuteční v Městských sadech v Kraslicích. Ten připravuje s domem dětí a dechovou hudbou Horalka. Slet začne průvodem v 18.30 hodin od sídliště Sever, ten dorazí právě do sadů. V programu nebudou chybět soutěže, volba nejhezčí masky, taneční vystoupení a pořadatelé slibují i překvapení.

Tradiční stavění máje spojené s čarodějnickým rejem pořádá v sobotu také Sbor dobrovolných hasičů ve Vintířově. Chybět nemá oblíbená volba miss čarodějnice, opékání vuřtů a různé soutěže. O hudební doprovod se postará country skupina Sedící Býci. Akce začíná v 17 hodin v areálu před hasičskou zbrojnicí. Odtud pak v 19.30 hodin vyrazí lampionový průvod.

Netradiční pálení čarodějnic chystají na sobotu v Josefově a na hradě Hartenberg. Celá akce se ponese ve středověkém duchu. Tomu bude odpovídat i prostředí. Program začne ve 14 hodin na nádvoří Hartenbergu, kde organizátoři připraví dobový jarmark a soutěže pro děti. V pozdějších odpoledních hodinách se středověký průvod přesune z hradu do Josefova, kde bude zábava pokračovat.

Na ohňostroj se mohou těšit v Březové u Sokolova. Tam program začne na náměstí v osmnáct hodin, kdy vystoupí dechový orchestr Březováček s mažoretkami. Následovat bude stavění máje a pochod k vatře na Výsluní. Tam bude vatra zapálena. Při tom zahrají ostrovští trampové Tuláci. „Chybět nebudou ani country tance nebo hip–hopové vystoupení,“ řekla Ester Krejnická z březovské radnice. Stavění máje tam završí ohňostrojová show.