Bez rozdílu věku, bez rozdílu pohlaví. Stačí jen mít ve vínku trochu talentu na cokoliv a nebát se to předvést ostatním. Pravidla umožňují účast bez ohledu na věk nebo druh nadání. Stačí, když to umíte dobře a máte co ukázat. Ve hře jsou peníze i veřejné vystoupení. Řeč je o soutěži Sokolov má talent, která startuje již tento čtvrtek v sokolovském divadle.

„Jde o první casting, a kdo se nestačil přihlásit, nemusí zoufat. Casting bude probíhat ve čtvrtek 24. března od 16 hodin v divadle prezentacemi účastníků a od 17 hodin začínáme naostro soutěžit," říká koordinátorka projektu Hana Procházková.

Soutěž pořádá Studentské zastupitelstvo města Sokolov ve spolupráci s městskou policií a Městským domem kultury Sokolov. Castingy proběhnou 24. března a 21. dubna. Finálové utkání těch nejlepších pak vyvrcholí 26. května. Centrem souboje talentů bude vždy divadlo v Hornickém domě. Pravidla účast výrazně neomezují. Kromě jistého nadání je důležité trvalé bydliště nebo studium ve městě Sokolov.

Podle slov studentské starostky Lucie Šebkové se můžou přihlásit zpěváci, tanečníci a další talenty, které svůj um dovedou živě představit na jevišti.
„Chceme zapojit nejenom dnešní mládež, aby neseděla doma u počítačů a věnovala se tomu, co ji baví. Oslovit chceme celou věkovou kategorii od nejmladších po seniory," říká Šebková.

Jak dodala, letos navíc každý soutěžící bude mít svého patrona. Toho si stanoví při vyplnění přihlášky, nebo se jím automaticky stane ten, kdo uchazeče přihlásí. Patrona vítěze vyhlášeného ve finále čeká hodnotná odměna.

„Vítěz talentu obdrží jako hlavní cenu poukázku v hodnotě pěti tisíc korun, které může libovolně utratit v prodejně, která bude vybrána. Navíc pokud to bude povaha jeho vystoupení dovolovat, představí se na vybrané akci města během léta," pokračuje ve výčtu novinek Procházková s tím, že druhý ročník získává nový rozměr.

„Letos jsme samotné finále pojali trochu slavnostněji. V porotě zasednou například zpěvák Oto Teuber nebo finalista loňské SuperStar Daniel Křižka. Ten nejenomže na galavečeru vystoupí, ale plánujeme i autogramiádu pro fanoušky," dodala.

Hosty finálového galavečera 26.května budou i loňští vítězové Alica Hukelová a Andrej Mészáros, kteří vystupují pod uměleckým jménem A&A Gravity. Porotu tehdy uchvátili propracovanou choreografií akrobatické jógy.