Pravidla recykliteratury jsou velmi jednoduchá, zvládne je každý, tvrdí loketští knihovníci. K fotkám ze starých magazínů se přiřazují texty z vyřazených knih. „To baví každého, i šestnáctileté puberťáky, je z toho zajímavý výstup," říká Vladimír Kalný z loketské knihovny. Workshop byl totiž původně určený pro školy, střední i základní. Podruhé se teď chystá i pro veřejnost. Změní se jen jediné. Z knihovny se účastníci přesunou do příjemného prostředí hospůdky U Gardnera. „To, co ti lidé spáchají, je občas dost vtipné," potvrzuje knihovník. Pokud se chcete pobavit a popustit uzdu své fantazii, ve středu v 17 hodin jste vítáni.

Loketská knihovna během prázdnin nezapomíná ani na děti. Kromě půjčování knížek a dvou výletů připravila i herní odpoledne. To druhé mělo podtitul Tentokrát s knihovníkem a vydařilo se. Trénovaly se piškvorky, hrály se skládačky pro jednoho i stolní hry pro pět lidí. „A uhodnete, co mělo největší úspěch?" ptá se onen knihovník, tedy Vladimír Kalný. „Ano, správně, hry, které dělají randál, klasiky naší kolekce Cink a Bum!" odpovídá. Kdo si chtěl odpočinout od her, skotačil se štěnětem nebo si četl. Další program s hrami pro děti knihovníci chystají na sobotu 10. září, bude to Dračí herní odpoledne. V plánu jsou také turnaje ve stolních hrách.

Ve středu knihovna zahájila filmem Schmitke promítací sezonu 2016/17. „Dorazilo 40 lidí. Většinu sice tvořili pravidelní návštěvníci, ale objevily se i nové tváře," potvrdil Vladimír Kalný. Momentálně je pro tuto sezonu potvrzeno 17 filmů, což ale pravděpodobně není konečné číslo. „Promítání budou pokračovat v listopadu, kdy můžete navštívit některý ze snímků z kolekce Dělám kino distributora ARTCAM," upřesnil knihovník další plánovaná promítání.
Ještě deset dní potrvá soutěž Vezmi knihu do světa. Úkolem je vzít si půjčenou knihu s sebou na dovolenou, pořídit si s ní fotografii a tu zaslat do knihovny. „Snímky nám pomalu přibývají, ale největší nával čekáme na konci prázdnin, až lidi dorazí z dovolených. To nás určitě zavalí fotografiemi," věří Vladimír Kalný.

Na září plánuje knihovna výstavu Památníky v běhu času. Podrobnosti o chystané výstavě přineseme v některém z dalších vydání Deníku. (žip)