Benefiční akci Srdce slabším bude patřit sobotní odpoledne 13. září ve Stříbrné. V tamním penzionu Marty ho pořádají sokolovské sdružení pro pomoc postiženým společně s Denním centrem Mateřídouška.

„Jde o kulturně- společenskou akci spojenou s charitativním prodejem a dražbou," nastínila za pořadatele Miluše Merklová s tím, že benefice se uskuteční díky podpoře kraje a obce Stříbrná. Od 14 hodin zahrají a zatančí Country tance z Karlových Varů, Černý nebožtík band ze Stříbrné nebo 3J plus hosté z Kraslic. Vstupné je symbolických 50 korun a děti do patnácti let mají vstup volný. Buřtguláš a zákusky budou zdarma.

Každý, kdo přijde, může osobně podpořit charitativní akci tím, že si zakoupí vstupenku nebo některý z výrobků klientů centra. „Vybrané peníze putují přímo ke klientům na jejich zájmovou činnost nebo výlety mentálně postižených. Ochota majitele penzionu zapojit se do takové charitativní akce zaslouží jistě také uznání," dodala Merklová.

Mezi výtvory bývají hrnečky, knoflíky, nespočet naaranžovaných věcí, ale i dřevěné výrobky nebo trika s různými motivy. Jak říká vedoucí Mateřídoušky Pavel Bráborec, mentálně postižení nejsou nakažliví, nebojte se jich a přijďte.