Setkali se při ní klienti Denního centra Mateřídouška z Chodova a sociálně-terapeutických dílen z Chodova a Sokolova, a to včetně jejich rodinných příslušníků, zaměstnanců nebo přátel. Všechny přitom dohromady pojí Sdružení pro pomoc mentálně postiženým, okresní výbor Sokolov, jehož předsedou je Jan Zindera ze Stříbrné. Srdce slabším si nenechala ujít ani široká veřejnost. Cíl byl jasný – nashromáždit co nejvíce finančních prostředků na činnost Sdružení pro pomoc mentálně postiženým.

Letošní ročník se nesl v duchu honby za pokladem, který bylo třeba vybojovat z rukou strážce pokladu. Nejdříve ale lovci museli na cestě za pokladem plnit různé soutěžní úkoly, pomoct hovniválovi s odklízením bahna na cestě, vytřídit skládku odpadů a vybojovat klíč k truhle s pokladem. Vše dopadlo dobře, strážce byl utancován a truhlice s otevřeným pokladem byla předána do rukou ředitelky Denního centra Mateřídouška Věry Bráborcové. Samotní ´lovci pokladu´ si pak svůj úlovek také rozdělili.

Akce se uskutečnila v penzionu Márty ve Stříbrné za podpory Karlovarského kraje a obce Stříbrná. „Na pořádání akce se dále podílel zejména Matěj Secký z Kraslic, který navrhl a vyrobil všechny designové prvky akce. Do dražby přispěly kromě něj také Petra Doležalová úžasným dortem a Drahomíra Jandová svým obrazem," říká za pořadatele Miluše Merklová.

Přítomné kulturně bavili jak klienti Mateřídoušky a sociálně-terapeutických dílen s vlastním bubnovacím, hudebním a tanečním vystoupením, tak také kapela Černý nebožtík band ze Stříbrné, Country club Karlovy Vary a kapela Frekvence z Kraslic. Charitativní dražbu zdatně moderovali žáci 9. třídy ZŠ Havlíčkova v Kraslicích Lukáš Merkl a Denis Janeček.

„Celková částka, kterou jsme na pomoc mentálně postiženým předali, činila krásných 40 tisíc korun," sdělila spokojeně další z pořadatelek Andrea Krýzlová s tím, že na místě také probíhal charitativní prodej výrobků samotných klientů sociálně-terapeutických dílen a Mateřídoušky. „Největší podíl z předané finanční částky byl získán na doprovodných darovacích akcích, z nichž jedna probíhala přímo ve Stříbrné a druhá formou několika různých kulturně-společenských akcí pořádaných penzionem a restaurací U Kloboučků v Kraslicích a v rámci Akčního mikrotriatlonu Kamil Trefil, pořádaného občanským sdružením SK Tisová," doplnila Zuzana Soukupová z realizačního týmu.

„Rády bychom poděkovaly všem, kdo nám s pořádáním akce pomáhal, a také těm, kteří přišli na Stříbrnou osobně a zakoupením vstupenky, trička nebo přívěsku podpořili dobrou věc," doplnily organizátorky charitativní akce.