O pár století zpět zve o víkendu návštěvníky statek Bernard v Královském Poříčí. Do letního programu totiž zařazuje středověké slavnosti, kdy nádvoří ovládnou divocí rytíři, krásné tanečnice a potulní hudci.

„Kromě toho chystáme na sobotu lukostřelecký turnaj. Připomínám, že pro nejlepšího střelce je připravený nový laminátový luk. Start je v 10.30 hodin,“ upřesnila organizátorka kulturních akcí na Bernardu Naďa Štefková.

Na své si přijdou i příznivci ženské krásy. „Publikum okouzlí krásná orientální tanečnice Aisha, která má již na svém kontě první místo v soutěži Junior orient show Plzeň Holýšov. Své boky rozvlní i další z tanečnic jménem Shakira. Zlato v hrdle nám pak předvede mladá talentovaná zpěvačka z Lokte Veronika Polívková,“ prozradila část programu Štefková.

V neděli by pak na statku neměli chybět obdivovatelé dravých ptáků. „Ukázku výcviku opeřených dravců předvede Milan Zaleš z Plzně,“ doplnila pořadatelka.
„Strádat nebudou ani naše těla. Už teď se můžeme těšit na grilované speciality, které provoní celé nádvoří. Koho zajímá spíše historie, může se naopak vypravit do útrob Bernardu, kde objeví zajímavou sbírku starých motorek či hasičské techniky. Výstavu panenek a kočárků zase ocení ty nejmenší, ale i maminky a babičky,“ zmínila Štefková.

Po oba víkendové dny je na statku otevřeno od 10 do 18 hodin.