Žáci a pedagogové Základní umělecké školy v Horním Slavkově uvedou muzikálové představení ve čtvrtek v tamním městském kulturním středisku. „Kapacita sálu je 348 míst a sál je na premiéru představení zcela vyprodaný," potvrdil ředitel hornoslavkovské základní umělecké školy Jan Zapf.


V muzikálu účinkují především žákyně a žáci tanečního oboru ZUŠ, kteří v několika choreografiích tančí příběh dívky, která se rozhodne zkusit přijímací zkoušky na taneční konzervatoř. Její rodiče s tím ale úplně nesouhlasí. Dívka Maja chce však jít za svým snem.

Tanečnice doprovodí hudba skupiny ABBA, kterou zahraje orchestr základní umělecké školy ZUŠ band a školní kapela. Účinkovat v muzikálu Maja bude také pěvecký sbor ZUŠ a sólisté hudebního oboru. „Celkem se v představení vystřídá na stovku žáků. Videoprezentace, scény a scénické materiály vytvořili žáci výtvarného oboru v Lokti," přiblížil představení ředitel. Příprava představení trvala podle jeho slov zhruba dva roky. „Před samotnou premiérou absolvovali žáci ZUŠ několik soustředění a zkoušek. 12. února odehrajeme také tři představení pro žáky základních a mateřských škol v Horním Slavkově a okolí," poznamenal Zapf.


„Každý podobný projekt ukazuje kvalitu naší školy, spolupráci napříč vyučovanými uměleckými obory mezi pedagogy i žáky a jsme velmi rádi za obrovskou podporu rodičů našich žáků a přátel základní umělecké školy, které si velmi vážíme," doplnil ředitel Zapf.