V Kraslicích se lidé sešli na náměstí T.G.M., kde návštěvníky přivítal energický moderátor a zpěvák Tomáš Dvořák z kapely Liberate. Ten před samotným zpíváním koled zazpíval několik skladeb. Následně přivítal kraslické dívčí taneční skupiny Danc Date a Danc Date mini, které do svých choreografií zakomponovaly obří schody kulturního domu. Lidé tanečnice obdařili potleskem. Pak už vše patřilo společnému zpívání koled. A díky novince v podání projekce, kde běžely texty koled, mohl zpívat opravdu každý. A to se také stalo. Tradiční koledy zpívaly všechny generace. Závěr Česko zpívá koledy patřil překvapení, které přichystala opět taneční skupina Dance Date. Ta na dvě stovky návštěvníků uchvátila taneční ohnivou show. Na úplný závěr pak lidé mohli projít světelnou bránou. Pořadatelé pak počítali, kolik lidí společně zpívalo. Branou jich prošlo 160. Tento údaj bude zapsán do Kraslické knihy rekordů, který se příští rok pokusíme překonat. Číslo přitom mohlo být ještě vyšší, ale někteří návštěvníci se projít branou ostýchali.
Lidé se také zastavovali ve stánku s horkou čokoládou, čajem a svařeným vínem. To tam rozléval starosta Kraslic Roman Kotilínek a nechyběl ani místostarosta Miloslav Poslední. Za přípravu akce Sokolovský deník děkuje Agentuře On-Off, která program připravila, skupině Dance Date, městu Kraslice, tamní městské knihovně a Základní umělecké škole Kraslice.

Oloví
Česko zpívá koledy se těší stále větší oblibě také v Oloví. U vánočního stromečku pod tamním kostelem se sešlo na sedm desítek lidí. Program tam připravily učitelky ze základní a mateřské školy. Oloví se přitom ke společnému zpívaní zapojilo už potřetí. Před samotným zpíváním děti předvedly, jak jsou šikovné. Rodičům a dalším návštěvníkům ukázaly, jak umí zpívat a recitovat. Pak už vše patřilo zpívání vánočních koled. „Příští rok se určitě zase zapojíme," řekla jednoznačně učitelka Andrea Štětinová.

Vintířov
Vůbec poprvé se do Česko zpívá koledy zapojil Vintířov. Více než dvě stovky lidí se sešly na prostranství pod základní školou, kde nechyběly stánky s občerstvením, které nabízely teplý čaj, svařené víny či voňavé preclíky. Česko zpívá koledy zahájila adventním proslovem tajemnice Vintířova Marcela Picková. Poté přišly na řadu děti z prvních až pátých tříd se svým vystoupením. Jako první vystoupili ti nejmladší s vánočními písničkami, básničkami, ale i tanečními vystoupeními, se kterými sklízeli ovace. Děti z prvních tříd nevystupovaly jen samotné, ale i se staršími žáky, kteří měli také připravená taneční vystoupení, zpěv, ale také naučné vystoupení, plné zajímavých nápadů. Nejmladší žáci školy vystupovali v kostýmech sněhově bílých sněhuláků. Jako poslední vystupovali nejstarší žáci pátého ročníku, a to společně se svými učitelkami. Ti si pro návštěvníky připravili vtipné taneční číslo plné kostýmů a příběhů. Nakonec si všichni společně zazpívali tradiční vánoční koledy. „Jsme moc rádi, že se Česko zpívá koledy mohla letos zúčastnit i naše obec Vintířov," dodala tajemnice Marcela Picková.

Kynšperk
Poprvé si s celým národem zazpívali i senioři v Domově pro seniory v Kynšperku nad Ohří. Vybaveni zpěvníkem Deníku ukázali, že tradiční koledy mají opravdu rádi. Pustili si je z Českého rozhlasu a odzpívali jich všech šest.