Silvestr pod širým nebem se konal letos podruhé. Lákal návštěvníky na zajímavý program i na stany s občerstvením, velmi vhod přišly kovové koše s ohněm, protože teploměry o silvestrovské noci ukazovaly až minus dvanáct stupňů. „My jsme se tam šli podívat až kolem desáté večer. To tam taky začalo přicházet i víc lidí, celkem jich klidně mohlo být kolem tisícovky," řekla Lokeťačka Radka Jarošová, která byla v amfiteátru s manželem i dcerami. Pochvalovala si hudební produkci kapel i ohňostroj. „Ten byl opravdu krásný," potvrdila.

Spokojený s průběhem open air silvestru byl i místostarosta Petr Zahradníček. „Bylo to perfektní," pochvaloval si, „doufám, že se z toho stane krajská tradice," věří. I on potvrdil, že do amfiteátru dorazilo několik stovek lidí, které neodradil ani noční mráz.

Co Lokeťanům vadilo druhý den, byl nepořádek, který zůstal v amfiteátru. „Loketské městské lesy slíbily, že to dají v pondělí do pořádku," vysvětlil místostarosta, „a já si osobně půjdu zkontrolovat, že se tak opravdu stalo," dodal.