„Nejraději vzpomínám na léta, kdy jsem začínal s taneční školou, tehdy jsem to měl ještě jako takzvaný vedlejšák při práci na Vřesové. Nebylo to ale jen tak, musel jsem získat povolení řady stranických výborů, přidělili mi i důvěrníka. Takto jsem působil až do roku 1989. Pak jsem otevřel kurzy soukromě a aktivně je vedl do roku 2008,“ vzpomínal při oslavě, na kterou ho pozvalo vedení města, Kábrt.

Dodnes rekreačně tančí. Se svou partnerkou málokdy chybí na tanečních zábavách a aktivně navštěvují celou řadu kulturních a vzdělávacích akcí. Mistr se během svého života zasadil o profesionální rozvoj a osvětu tanečního umění na poli lidových tanců, moderny nebo country. Taneční školou Josefa Kábrta, kterou po odchodu zakladatele nadále úspěšně vede bývalý žák Petr Macháček, prošlo několik generací nejenom ze Sokolova.

Mistr získal ocenění Osobnost města Sokolova. Cenou za celoživotní přínos v oblasti společenského tance jej vyznamenalo i Ministerstvo kultury ČR. Deník se připojuje ke gratulantům.