Slam poetry má jasně daná tři pravidla. Autor musí recitovat vlastní text, nesmí užívat jakýchkoliv rekvizit a většinou je nutné dodržet časový limit tří minut, přičemž na většině exhibic se limit nedodržuje.

„Aktivně se slam poetry věnuju a říkal jsem si, že by byla škoda nepřivést tenhle žánr do našeho kraje a nabídnout tak lidem něco, co tu nemá obdoby. Žánr slam poetry se totiž takřka v celé ČR těší velkému zájmu. Exhibice v Plzni, Praze či Brně pravidelně navštěvují stovky lidí. Karlovarský kraj ovšem zůstává nepolíben," uvedl Koryta.

Exhibice se uskuteční už 27. ledna v Alfa Music Clubu v Sokolově, začátek je ve 20 hodin. Mezi diváky bude náhodně rozdána série čísel, body na škále od jedné do deseti, s jejichž pomocí budou výstupy hodnoceny. „Soutěž většinou probíhá ve dvou kolech, ale protože do Sokolova dorazí pouze pětice poetů, budou kola tři. V každém kole se pořadí vystupujících zrcadlově obrací a taktéž se v rámci publika mění porota. Během večera se body sčítají a po posledním textu dojde k vyhlášení vítězů. Je nutné zmínit, že exhibice slam poetry není jako většina hudebních koncertů, a tak když píšeme, že začínáme ve 20:00, opravdu bychom neradi začínali o moc později, aby se večer zbytečně neprotahoval."

Na sokolovském klání vystoupí Anatol Svahilec, mistr slam poetry pro rok 2014 a občanský aktivista, který s sebou přiveze svou knižně vydanou sbírku slamových textů Emu mele maso. Samotný pořadatel Filip Koryta vystoupí coby Dr. Filipitch, finalista mistrovství ČR ve slam poetry 2016. Pozvání přijal i Kňour, plzeňská slamová legenda, jediný z vystupujících, jenž téměř pokaždé improvizuje.

„Jde o prozaika a divadelníka v jedné osobě. Dále se představí Lef L´Leviatan, nejmladší člen výpravy, gymnaziální student, který ovšem válí, taktéž finalista mistrovství ČR za rok 2016, a Švéd, lidový vypravěč, finalista z let 2015 a 2016, mimo jiné hudebník známý ze skupin Hi, my name is Chuck nebo Airbag."