Letošní čtrnáctý ročník filmového festivalu Film Sokolov, který bude probíhat od pátku 17. do neděle 19. října 2014 v sokolovském kině Alfa, nabídne deset ojedinělých filmů, přednášky a bohatý doprovodný program. Celý festival bude rezonovat letošním tématem CHYBA. Vstup je jako vždy zdarma.

Film Sokolov nabídne během tří dnů celkem 10 jedinečných filmů z různých koutů světa. K vidění bude například dánský krimi snímek Dealer, dnes již kultovní debut režiséra Nicolase Refna, který v současnosti patří k nejsledovanějším režisérům Hollywoodu. Publikum bude moci zhlédnout také český film Cesta ven, který se letos velmi úspěšně prezentoval na proslulém mezinárodním filmovém festivalu ve francouzském Cannes, či na hororovou klasiku Moucha proslulého amerického režiséra Davida Cronenberga. Jediným dokumentárním snímkem bude letos Majdan od režiséra Sergeje Loznicy, který sugestivním způsobem mapuje letošní události na Ukrajině.

Provázeni chybami zůstanou návštěvníci festivalu i při doprovodném programu. Sobotní přednáška Petra A. Bílka se bude věnovat naší fascinaci chybami ve filmech. Druhá sobotní přednáška Jany Čapkové nabídne sondu do „chyb" lidské psychiky. Kromě odborných přednášek návštěvníky čeká také diktát, nadaný čtrnáctiletý filmař, interaktivní platforma Café Gramatyka, výstava, hudební produkce DJ Deleuze, raut a dnes již tradiční nedělní výlet po stopách krás Sokolovska.

„Téma CHYBA jsme si vybrali pro jeho aktuálnost a také proto, že nám dovoluje různé úhly pohledu. Chyby jsou často katalyzátorem něčeho nového, lepšího, díky chybám můžeme mnohé pochopit a podle své vůle změnit, ale někdy se cyklíme ve stále stejných chybách. A čím je chyba v uměleckém díle?," uvedla k výběru letošního tématu Klára Vyhnánková, ředitelka festivalu.

Kompletní program naleznou zájemci na webových stránkách www.filmsokolov.cz a aktuality i pikantnosti hledejte na facebookovém profilu https://www.facebook.com/FilmSokolov.