Ve dnech 9. a 10. srpna 2008 se v centru Chodova uskutečnila tradiční Vavřinecká pouť. Dnes je to jedna z největších a nejvýznamnějších regionálních akcí v kraji. V tomto roce byla zajištěna s významnou finanční podporou Karlovarského kraje a firmy Witte automotive Nejdek.
Na to letošní svatovavřinecké poutní setkání přijelo více než 120 prodejců z celé ČR, kteří nabízeli nejrůznější pochoutky a zboží. Opět zde nechybělo historické tržiště s ukázkami nejrůznějších řemesel v pětadvaceti dobových stáncích. Bohatý sobotní program byl sestaven tak, aby pobavil co nejširší skupinu návštěvníků.

Výbornou hudební kvalitou se prezentovali Staropražští heligonkáři a světem protřelá dámská krojovaná kapela Járinky. Tradiční host pouti Vesnická čtyřka strhla svým vystoupením tancechtivé publikum k tanečním kreacím i na dlažebních kostkách náměstí. Vyvrcholením bylo vystoupení cimbálové muziky Alexandra Vrábela z Prahy, na které reagovali nadšení diváci po každé písničce, skoro jako na rockovém koncertě.

Skutečně skvělý závěr programu předvedl YO YO BAND s Richardem Tesaříkem, kterému aplaudovalo zaplněné náměstí Staroměstské ulice. Závěrečnou efektní tečku za prvním pouťovým dnem udělal ohňostroj firmy Laki Plzeň.

Pro ty, kteří mají rádi komornější umění, byl připraven v kostele sv.Vavřince koncert našeho předního varhaníka Adama Viktory.
Nezapomnělo se ani na děti, pro které byla připravena mimořádně pestrá nabídka 35 velkých pouťových atrakcí, které zde měly v řadě případů dokonce premiéru.

Na první den pouťového hemžení se přišlo pobavit, utratit něco z úspor za nákupy a dobrůtky, nebo jen tak pobejt okolo 15 tisíc návštěvníků. Druhý den Vavřinecké pouti probíhal již v klasickém nedělním poklidu, který svou pohodovou muzikou dotvářely folk a country skupiny Lucky Horses a nejdecká Trepka.

Závěrem je třeba ještě jednou poděkovat Karlovarskému kraji a firmě Witte automotive Nejdek. Kulturní a společenské středisko Chodov, s.r.o., které celý program pouti připravilo a zajistilo, děkuje za spolupráci také městu Chodov, firmě CHOTES, SDH Chodov a městské policii.

M. Hanáček