Bujaré procesí jednoho z největších masopustních průvodů v Karlovarském kraji tvořily roztodivné maškary, kterým vévodili králové masopustu. Těmi se pro letošní rok stali veselí námořníci se svojí lodí vyrobenou z papírových kartonů, kterou pojmenovali Moštárna.

Ještě než všichni společně vyrazili na cestu, převzal kapitán posádky královskou korunu a symbolický klíč od brány obce, které mu za hlasitého jásotu přihlížejícího davu předal starosta Královského Poříčí Michal Skýba, jenž se z recese převlékl za Ivánka z Mrazíka.

Hlavní program karnevalu se následně odehrál na historickém statku Bernard, kam průvod došel za doprovodu masopustní muziky. Návštěvníky zde přivítalo nádvoří plné stánků s jarmarečním zbožím.

Hudba zvesela hrála, maškary vyzývaly k tanci, a kdo chtěl, mohl si dosytosti užít nekonečné zabijačkové hody. Na bohaté hostině plné pečených žebírek, jitrnic, jelítek a dalších vepřových pochoutek totiž mohl člověk spořádat, co se do něho vešlo. O zábavu nebyly ochuzené ani děti, jež se mohly zapojit do řady soutěží. „Na masopustu v Královském Poříčí jsme byly s kamarádkou vůbec poprvé a moc se nám tady líbilo. Abychom zapadly mezi ostatní, tak jsme si na obličej namalovaly masky," svěřila se desetiletá Eliška z Kraslic.

Masopusty v regionu nekončí. Například 20. února se uskuteční v Kraslicích kdysi oblíbené šibřinky.