Připraveny budou trasy ve třech délkách a obtížnostech, aby si přišli na své jak zkušení pejskaři, tak třeba rodiny s dětmi. Cílem bude nejen najít v terénu jednotlivá stanoviště, ale i úspěšně splnit zadané úkoly.
„Jedná se o orientační závody, takže všichni účastníci dostanou mapu se zakreslenými stanovišti, na kterých budou společně se svými pejsky plnit nejrůznější úkoly. Vyhraje ten, který najde všechna stanoviště a splní úkoly, poté bude rozhodovat čas," vysvětluje Veronika Fazekašová ze záchytného zařízení.

„Účastnit se je možné s vlastním psem, po dohodě ale můžeme zapůjčit i pejska ze zařízení. Není třeba být členem kynologického klubu ani mít pejska speciálně vycvičeného," uvedla organizátorka. Pro kategorii s názvem Rychlí panteři bude připravena trasa v délce 10 kilometrů s 9 stanovišti. „Ta je určena především pro canicrossaře, běžce a další velmi aktivní majitele psů. Středně obtížná trasa pro takzvané Výletníky bude mít kolem 6 km a závodníky čeká 7 stanovišť. Pro děti a méně zdatné pejskaře je vhodná kategorie Želvy Ninja, ta měří pouze kolem 3 km se 4 stanovišti," upřesnila Fazekašová.

Začátek akce je naplánován na 11. hodinu dopolední v sobotu 19. dubna. Po vyhodnocení a vyhlášení výsledků v 15 hodin bude následovat volná zábava a opékání vuřtů.