V pohodové atmosféře a s nadhledem sobě vlastním pokřtil v sobotu večer loketský muzikant Petr Gardner svoji novu desku s názvem Hejno vran. Na hrad do Rytířského sálu si pozval své známé, kolegy z branže a hlavně kamarády, kteří ho přišli podpořit. Vstřícná odezva se nesla také z publika. To Gardnerovi dokázalo, že si jeho písničky stále pamatuje, což je pro hudebníka snad největší poctou.

Role kmotra se ujal jazzový trumpetista, filmový a divadelní herec Ladislav Gerendáš. Diváci ho mohou znát například z filmů Tři veteráni či Lotrando a Zubejda. „Milý kompaktní disku. My ti přejeme, aby ses v prodejnách moc neohřál, ale až v obývácích, kde zaujmeš místo mezi ostatními deskami, které budou samozřejmě horší, než ty. Aby po tobě nešmátraly mastné prsty, ani jiné části lidských těl. Aby si tvé písně zpívali lidé z plna hrdla, a to i trdla,“ popřál při slavnostním křtu Gerendáš. „Také ti přejeme, aby se tvůj autor stal klasikem a dostal se už konečně i do osnov základních devítiletých škol,“ zažertoval během proslovu kmotr.

Vydání Hejna vran je sólovým počinem. Nejde o vzkříšení Pestalozzi, jak by si mnozí fanoušci jistě přáli. Hudební kulisu teď Gardnerovi bude dělat ´příležitostný´ karlovarský band. „Sobotní koncert byl jedním ze série party, které chystáme. Tentokrát jsme hráli s Kozatayem. Příště nás lidé uslyší v Toužimi, kam přijedeme 27. února. Tam s námi vystoupí kapela Booger,“ vzkázal Gardner.

Na křtu zazněly nejen novinkové písně, ale i staré hity. „Vůbec poprvé jsme například na živo zahráli starou pecku z roku 1989 Mám už dost. Byla to vlastně taková její koncertní premiéra,“ zmínil zpěvák.