V Galerii u Vavřince je tak k vidění řada ručně vyrobených exponátů, kde prim hraje textil. Výtvarnice přitom využívají nejen tradiční techniky, ale experimentují také s netypickými a pro tento druh umění zcela novými materiály.

Při vymýšlení názvu skupiny byla zvolena počáteční písmena pojmů hedvábí (Seide), plátno (Leinen) a mušelín (Nesseltuch). Selena je také jméno řecké bohyně měsíce, což poukazuje na ženskou stránku tohoto druhu umění. Všechny členky spojuje desetiletí trvající přátelství, které nakonec v roce 2000 vedlo k založení této skupiny.
„Výstava se váže k nedávnému desetiletému výročí úspěšné spolupráce s partnerem v Německu, městem Oelsnitz/ Erzgebirge. V roce 2014 tam vystavoval chodovský výtvarník Jiří Jun, dnes výtvarná skupina Selene vystavuje v Chodově. Časový odstup obou výstav je dán vytíženým plánem galerií," vysvětlil starosta Chodova Patrik Pizinger, který se svým protějškem z partnerského města Berndem Birkigtem výstavu zahajoval.

Otevírací doba galerie je v úterý a čtvrtek od 14 do 17 hodin, v neděli pak od 13 do 17 hodin. Výstava potrvá do 26. února.