Jedna britská legenda už letos v kraji dokázala, že označení legenda k ní prostě patří. Jethro Tull v amfiteátru v Lokti předvedli neopakovatelný zážitek. Z ostrovů ale vzešlo více kapel, které se také ucházejí o titul legendy. Kdo tedy nestihl Jethro v Lokti, může už v sobotu zamířit do Karlových Varů. Zde na stadionu AC Start zahraje další formace z osmdesátých let– britští Whitesnake. Na tento koncert jsou stále vstupenky k dostání, budou i na místě a pořadatel navíc vymyslel i zvýhodněnou rodinnou vstupenku.

Whitesnake je anglická hardrocková kapela, založená Davidem Coverdalem (slavným z doby, kdy hrál s Deep Purple) v roce 1977. Hráli hlavně v 80. letech, ale koncertují dodnes, i když v úplně jiném složení.

Na nějaký čas hráli v kapele i takoví muzikanti jako Jon Lord, Ian Paice, Cozy Powell, Neil Murray, Bernie Marsden, Micky Moody, John Sykes, Brian Robertson, Adrian Vandenberg, Vivian Campbell nebo třeba Steve Vai.
Během celé své existence se kapela nejvíce blížila Deep Purple, nejenom proto, že tři členové s nimi kdysi hráli, ale protože v té době ovlivňovali hudební scénu hodně.

Společně s Whitesnake vystoupí v sobotu také německá formace Mule! a Uriah Heep revival.
Po hardrockovém nářezu na AC Start ožije opět scéna v Lokti. V programu je například novinka – etno festival Muli Bwanji Fest. Na něm se představí hosté Brazílie, Mosambiku, Senegalu, Zimbabwe či z Kuby.

Poté v Lokti nastoupí trochu vzpomínání s Helenou Vondráčkovou, aby ji mohl vystřídat a pořádně to rozjet Divokej Bill. Ani další scény v kraji nebudou zahálet a připravený je například Olympic, Elán nebo Ewa Farná s Kamilem Střihavkou.
Více o programu na www.vlny–musicag.cz.