Tento významný předválečný chodovský fotograf žil v letech 1909 – 2001, byl nositelem řady ocenění z mezinárodních výstav a soutěží a fotografoval i světové celebrity, například Elvise Presleyho. Pocházel z významného rodu regionálních fotografů. Jeho pradědeček už v roce 1884 založil v Chodově fotoateliér.

Willi Huttig převzal chodovský ateliér v roce 1933, o pět let později zaměstnával 15 fotografů v osmi městech našeho regionu. Po válce odešel fotograf s americkou armádou a několik let vedl obrazovou redakci armádního časopisu Stars and Stripes (Hvězdy a pruhy). Poté natrvalo zakotvil v hornobavorském Starnbergu, kde roku 1948 založil nový ateliér. „Začal jsem tedy pátrat právě ve Starnbergu a narazil jsem na jeho syna a městského archiváře, neboť pozůstalost Williho Huttiga spravuje archiv města Starnberg,“ popsal městský historik Miloš Bělohlávek.

Chodovská výstava představí tuto osobnost jako celek, tedy od počátků v Chodově až po jeho pozdní dílo. Vernisáž výstavy se koná v sobotu 12. srpna od 15 hodin v galerii U Vavřince a výstava potrvá do 1. září.