Náš kraj má na svém území hned několik vyhlášených lázeňských míst, která každoročně navštěvují tisíce turistů. Tato místa si svou atraktivitu musí udržet nejen nabídkou lázeňských procedur, ale také pestrým programem, který sem každoročně přiláká návštěvníky zpět. Na zahájení lázeňských sezon si proto tato města připravují bohatý multižánrový program, ve kterém nesmí chybět svěcení pramenů, tradiční mše a symfonická hudba nebo koncerty rockových či folkových skupin a sólistů.

Například zahájení lázeňské sezony v Mariánských Lázních se uskuteční ve dnech od 10. do 12. května.

„Naše společnost se stará o oficiální část programu," potvrdila Alena Havrdová, jednatelka KIS Mariánské Lázně, s.r.o.

„Slavnostní koncert se uskuteční 10. května od 19.30 hodin ve společenském domě Casino. Zahraje zde Západočeský symfonický orchestr. Jako sólista vystoupí Martin Karlíček a zahraje na klavír. Při tomto koncertu zazní skladby Antonína Dvořáka," doplnila.

Bohoslužbu povede v sobotu 11. května od 10 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie opat tepelský Zdeněk Lobkowitz.

Od 11.30 hodin proběhne u Křížového pramene žehnání pramenům a tím se i zahájí lázeňská sezona. Vše ukončí Zpívající fontána svou slavnostní skladbou.

Při této kulturně-společenské akci bude k dispozici ještě další doprovodný program. Pořadatelem kulturní akce je město Mariánské Lázně.

O něco dříve pak zahájí lázeňskou sezonu v Karlových Varech. Zde vše propukne už 30. dubna a skončí 5. května.

Karlovarský zahajovací program je letos opravdu obsáhlý a na své si přijdou snad úplně všichni. V neděli 30. dubna je součástí zahájení také takzvané Pálení čarodějnic, které se uskuteční na Sokolském vrchu.

Následující dny pak bude celé území Karlových Varů naplněno většími či menšími doprovodnými akcemi.

„Slavnostní svěcení pramenů se uskuteční v sobotu 4. května na pódiu Mlýnské kolonády. Týž den pak proběhne také Food Festival, který začne v 11:00 a skončí v 15:45 před hotelem Thermal," dodal mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Součástí zahájení karlovarské sezony bude také vystoupení kapely Yo Yo band, Rocková mše, koncert skupiny Sunshine, dětské dílny nebo tradiční jarmark.

V letošním roce oslaví Františkovy Lázně už dvoustou dvacátou sezonu. Slavnost se uskuteční 18. května. Celý program začne v 9.30 hodin a naplní celý den.

Samozřejmostí je mše svatá a svěcení pramenů, součástí oslav bude ale také například kapela Smokie revival nebo Rozetře revival. Františkolázeňští při akci také odhalí rekonstruovaný pomník básníka Wilhelma Müllera.