Právě takové akce, jako je například kulturní léto, se mají stát tradičními pořady. „V letním období plánujeme pět až šest akcí. Určené budou pro děti, pro které jsme už letos připravili divadelní představení, a také pro dospělé. Nyní se připravujeme na jazzový festival,“ řekl místostarosta Kraslic Lubomír Zach.

Doufá, že další akce přilákají více lidí. V pátek totiž přišly zhruba jen čtyři desítky lidí. Na pódiu přitom vystoupily kvalitní kapely jako je Jackye ze Zlína, kterou tvoří část bývalé kapely Premiér, nebo Eastpark z Hradce Králové spolupracující se zpěvačkou Lenkou Dusilovou.

Kapela se chystá po prázdninách vydat nové Cd a vyrazí na turné. „Objevíme se na hudební scéně v Čechách i v zahraničí,“ řekla manažerka skupiny Evelína Buxbaumová. Kapela se předvedla ve svém pravém světle akustickým pojetím rocku. „Je škoda, že si na rockové odpoledne nenašlo cestu více lidí. Doufal jsem, že přijde aspoň stovka návštěvníků. Vstupné přitom nebylo vysoké, pouhých padesát korun. A kapely opravdu kvalitní,“ doplnil Zach.

Zpěvák skupiny No Problem z Kraslic Petr Danc, která tam v pátek také zahrála, věří, že rockové akce fanoušky nakonec přilákají. „Je jen dobře, že se do toho Kraslice pustily. I když přišlo málo lidí, koncert jsme si užili,“ pochvaloval si.

Zahradu kulturního domu chtějí Kraslice více zatraktivnit. Měly by tam být instalovány lavičky. Vzniknout by tam mohlo i dětské hřiště, po kterém volají místní rodiče dětí.