Kromě jarmarečních slavností se tam například loni konal i benefiční koncert nebo Bigbandový festival. A ani v letošní hudební sezóně nepřijde zahrada o návštěvníky.

Už tento pátek se tam uskuteční oblíbený Bigbandový festival. Vystoupí Orchestr Stop & Left Základní umělecké školy Kraslice, Swing Melody z Ostrova, jenž hraje hudbu 30. a 40. let, Tremolo z Třemošné, Pilsner Jazz Band, Najazzlá kapela P.R. z Kraslic, Mood Shake Plzeň a Jazz Big Gang z Chebu. „Začátek je v 17 hodin a vstupenky je možné již nyní pořídit v kraslickém infocentru," zve návštěvníky František Stůj, ředitel Základní umělecké školy v Kraslicích, která festival pořádá. Podle Stůje je zahrada kulturního domu ideálním místem pro pořádání kulturních akcí. „Dobré zázemí je tu nejen pro fanoušky, ale i muzikanty," doplnil.

Právě toho letos poprvé využijí pořadatelé Festiválku na konci světa, kteří jednotlivé ročníky pořádali u kraslického Free Clubu. „Tam jsme byli spokojení, ale festival stále roste, a tak potřebujeme více místa. Zahrada je perfektním místem a vejde se tam i více návštěvníků," řekla pořadatelka Festiválku na konci světa Alena Boháčová. Ten se bude konat 19. července od 13 hodin.

„Letos se mohou hosté těšit na zpěvačku a krásnou dámu Věru Martinovou, skvělého písničkáře Slávka Janouška, kterého doprovází Luboš Vondrák, též písničkáře Pepu Štrosse. Poprvé také přijede skvělá příbramská Ginevra, hrající historickou hudbu. Samozřejmě zahraje i naše kapela Alison. Návštěvníci dále uslyší legendární Roháče z Lokte, výborný bluegrass v podání kapely Album. A kdo by si chtěl zavzpomínat na staré dobré trampské časy, přijde si na své s kapelou Brontosauři revival. Z místních umělců zahrají výborní DRC z Ostrova, Kraslická cimbálovka a originální swingaři, kapela Černý nebožtík band ze Stříbrné. Lidé se mají opravdu nač těšit a přijde si zde na své každý. Kulturní vložkou budou děti z taneční skupiny Ouky Kouky a zazpívají i děti ze ZUŠ Kraslice a Chodov. Na závěr festivalu se představí ohňoví umělci se svou fireshow," dodala.