Ve čtvrtek 25. června od 9 hodin bude probíhat v sokolovském divadle finále soutěže, kterou pořádá studentské zastupitelstvo města Sokolova. Do finále ze dvou castingů postoupilo celkem 15 finalistů v kategoriích zpěv jednotlivci, tanec skupiny a kategorie ostatní. Ta se pochlubí účastníky ve hře na kytaru a v oboru Acro Yoga.

Věkové složení finalistů je také zajímavé, nejmladšímu je 10 let a nejstaršímu 37. Finalisté jsou ze Sokolova a okolí. Pokud se kdokoli chce na velmi šikovné finalisty podívat a podpořit je nebo diskutovat s přísnou porotou, má možnost. V nezávislé porotě zasedne tanečník Roman Krátký z Lomnice či talentovaná kraslická zpěvačka Lucie Šebková. Třetím členem poroty bude sokolovský starosta Jan Picka. Ten léta rád moderoval nespočet společenských, dětských či sportovních akcí, a tudíž i jeho postřehy z vystupování soutěžících na pódiu budou jistě cenné.

Finále bude trvat zhruba do 13 hodin, vstup je zdarma. Slavnostní předávání cen bude pokračovat následující den, 26. června, a to opět v sokolovském divadle od 15 hodin. Samotné předchozí castingy si řídili sami studenti. Původně měla být soutěž jen pro děti a mládež. Poté se však rozhodlo, že bude pro širokou veřejnost. Přijít tedy mohlo malé dítě či senior. První tři nejlepší finalisté obdrží dárkové peněžní šeky v hodnotách 5, 3 a 1,5 tisíce korun.